Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Karolak jak PiS. Też płaci swojej widowni

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wyrokiem sądu Tomasz Karolak został zobowiązany do oddania senatorowi Robertowi Dowhanowi, sponsorowi jego teatru IMKA, 85,5 tys. zł plus odsetki. Za kupno widowni. To modna tendencja. PiS też płaci swojej widowni.

• Ukazała się książka Moniki Sobień-Górskiej „Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze”. Uwagę zwraca wątek bardzo znanej osoby, która jeździ rowerem po warszawskich restauracjach, konsumuje i nie płaci. Typ może być tylko jeden. Ojciec Mateusz.

• Autor grafomańskiego serwisu Jastrząb Post informuje w tytule swego referatu: „Maja Bohosiewicz wyeksponowała monumentalny biust. Zapłaciła za niego kosmiczną kwotę”. Publicysta ewidentnie nigdy nie widział okazałej budowli. I na bank nie był w kosmosie.

• Michał Wiśniewski, spec od małżeństw i upadłości, rozpoczyna nową świecką tradycję. Michał weźmie kolejny ślub, ale z tą samą żoną, bez rozwodu pomiędzy ślubami. Biorąc pod uwagę liczbę porażek rodzinno-artystyczno-biznesowych, ślub to jedyna okazja, gdy ktoś mu mówi – Tak.

• Elżbieta Zapendowska wypowiedziała się w Onecie o pupilu TVP Rafale Brzozowskim: „Tam nie szaleją komórki”. Pojęcia „komórki” po raz pierwszy użył Robert Hooke w 1665 r. Też nie określił liczby.

• Beata Kozidrak usłyszała wyrok, wiadomo za co, 50 tys. zł grzywny, 20 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Podobno okolicznością łagodzącą był fakt, że ładnie śpiewa. W przypadku Wiśniewskiego ten paragraf nie działa.

• Sławomir Mentzen z Konfederacji otworzył w Toruniu bar piwny. Przy wejściu widnieje lista gości, których nie obsłużą. A na niej m.in. Jarosław Kaczyński, Tomasz Lis, Jacek Kurski, Robert Biedroń czy Przemysław Czarnek.

Polityka 21.2022 (3364) z dnia 17.05.2022; Kultura; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama