Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Podczas wywiadu w Onecie Jan Peszek został zapytany o ludzi pracujących i współpracujących aktualnie z TVP. Aktor odpowiedział krótko i dosadnie: To zdrajcy. Peszek miał w młodości zostać dentystą, więc wie, jak zepsute zęby wpływają na cały organizm.

• Tomasz Lis przestał być redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek”. Tomasz Sakiewicz podał przyczynę: „To wynika ze zwrotu, który dokonuje się w polityce niemieckiej (...). Opcja na Rosję powoli słabnie”. Ładne. Brzmi, jakby Sakiewicz odwoływał feldmarszałka von Paulusa.

• „Gigantyczna kasa dla Rodowicz. Ujawniono zawrotną kwotę. Dostaje największą stawkę”. Tak ekscytują się media faktem, że artystka ma dostawać 15 tys. zł za każdy odcinek „The Voice Senior”. Dobrze, że o tym piszą. Też uważam, że bieda to żaden wstyd.

• Bartłomiej Misiewicz został zatrzymany w Wiedniu za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Miał 1,5 promila w organizmie. Policjanci odnotowali, że miał „bełkotliwą mowę”. Czyli to na bank on.

• „Kasia Cichopek wyskoczyła z takim dekoltem, że aż podniosła ciśnienie widzom TVP. Cała Polska zobaczyła, ile stracił Marcin Hakiel”. Gratuluję. Serwis Jastrząb Post firmowany przez kobiety sprowadza kobietę do jednego elementu. Dokładnie do dwóch.

• Maciej Maleńczuk w „Wyborczej”: „Prawdziwy patriota ma psi obowiązek stanąć przeciwko tej władzy, bo inaczej nie będzie to żaden patriotyzm tylko zdrada”. Małopolska kurator oświaty jeszcze nie zdecydowała, czy to atak środowisk marksistowskich, nienawiść do tożsamości czy zwykły alkohol.

• 24 maja Grażyna Torbicka obchodziła 63. urodziny. Sto lat. Mało kto pamięta, że Grażyna w 1995 r. zagrała obok Jarosława Jakimowicza w filmie „Młode Wilki”.

Polityka 23.2022 (3366) z dnia 31.05.2022; Kultura; s. 86
Reklama