Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Rozdano Telekamery. Jak zwykle było ciekawie. Programem rozrywkowym 25-lecia został „Rolnik szuka żony”. Dziennikarzem publicystycznym 25-lecia została Elżbieta Jaworowicz. Działkowcem 25-lecia powinien zostać Mateusz Morawiecki.

• Media rozpaczają: „Kultowy serial znika z anteny TVP”. A potem się okazuje, że chodzi o telenowelę „Klan”. Przypomnę jednak, że słowo „klan” oznacza grupę osób wzajemnie wspierających się i mających wspólne interesy. Czyli w TVP zostaje po staremu.

• Robert Lewandowski ogłosił: „Moja historia z Bayernem dobiegła końca”. Barcelona to będzie oddech marketingowy, czyli szansa zarobienia większych pieniędzy poza boiskiem. A to ważne. Wojtek Szczęsny opowiadał mi kiedyś, że grał na garnkach w domu, za co mu płacili. Żeby przestał.

• Ryszard Terlecki wypowiedział się na temat związku z przyszłą wokalistką Maanamu. „Miałem 19 lat, Kora 17. Charyzmatyczna. Rozumiała wszystko, co się działo wokół, choć była dopiero w liceum”. Teraz rozumiem, dlaczego tak bardzo zależy im na reformie szkolnictwa.

• Edyta Górniak wyjawiła straszną prawdę: „Okłamałam całą Polskę, mówiąc, że to Elżbieta Zapendowska nauczyła mnie śpiewać. To jest nieprawda. Chciałam jej po prostu pomóc”. I pomogła. Ela ma dziś dużo lepszy repertuar.

• Dziwne rzeczy u Filipa Chajzera. Na początku sfotografowano go z jakąś panią w sytuacji jednoznacznej. Potem było jeszcze gorzej. Sfotografowano go w tramwaju. A następnie okazało się, że Filip mieszka w hotelu. Pokój obok Antka Królikowskiego.

• Wydawnictwo Te-Jot, wydawca magazynu „Wróżka”, uzyskało 11,5 mln przychodów ze sprzedaży i blisko ćwierć miliona zysku. Gratuluję.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Kultura; s. 83
Reklama