Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Po 25 latach pracy Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, odchodzi ze stacji. Szok. Pojawiły się diagnozy, że albo emerytura, albo inna telewizja. Imię Edward pochodzi od staroangielskiego słowa „obrońca”. Czyli to raczej nie Polsat.

• Prezydent Rafał Trzaskowski przeprosił za użycie określenia „dupiarz” podczas wywiadu w Onecie. Brawo. Ja z dwojga złego wolałbym być dupiarzem w Onecie niż Babiarzem w TVP.

• Podróży w czasie ciąg dalszy. Joanna Kudzbalska, trzecia żona Krzysztofa Ibisza, jest w ciąży. Gratulacje. Wszystko wskazuje na to, że będzie jak zwykle. Czas przeszły dokonany będzie młodszy od czasu teraźniejszego bez względu na podmiot i czas dopełniacza.

• Kontrowersyjny serial TTV „Królowe życia” znika z anteny po 12 sezonach i 300 odcinkach. Gwiazda serii Dagmara Kaźmierska zagra obok Joanny Kurowskiej w filmie „Ślicznotka”. Niestety, nie podano, kto wystąpi w roli tytułowej.

• Serwis Plejada donosi, że prokuratura postawiła synowi Zenona Martyniuka, Danielowi M., zarzut zniesławienia sędzi z Białegostoku. Pod spodem informacja: „Ten tekst przeczytasz w 2 minuty”. To i tak długo jak na jego osiągnięcia.

• Prokuratura w Warszawie szykuje apelację w sprawie jej zdaniem rażąco niskiego wyroku, jaki otrzymała Beata Kozidrak wiadomo za co. Apelacja to ważna rzecz. Chyba najbardziej znanym jej przykładem jest Prosecco.

• Na gali High League zmierzyły się ze sobą w boksie birmańskim influenserki Lil Masti i Zusje. Obrażenia tej drugiej pani były tak poważne, że wymagały gwałtownej wizyty w szpitalu. Lubię patrzeć na równouprawnienie. Ale tylko do pierwszego pękniętego oczodołu.

• Wielki sukces Pawła Kukiza. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Dorzeczy.

Polityka 25.2022 (3368) z dnia 13.06.2022; Kultura; s. 102
Reklama