Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

„Wysokie ceny paliwa chronią Polskę przed masowymi wycieczkami obcokrajowców, którzy wykupiliby cały zapas” – to diagnoza Magdy Ogórek. Ja bym jej dał podwyżkę. Żeby inne kabarety jej nie wykupiły.

• Największym wydarzeniem medialnym ostatnich dni był ślub Karoliny Pisarek, modelki, z Rogerem Sallą, profesja trudna do ustalenia. Czasami miłość dwojga osób okazuje się tak wielkim uczuciem, że potrzeba tłumu ludzi, żeby ją unieść.

• Szok i niedowierzanie. Jeden z najlepszych polskich aktorów Cezary Pazura skończył 60 lat. Trudno uwierzyć, bo zawsze wygląda tak młodo i radośnie, jakby właśnie skończył 69.

• Sylwester Latkowski, dokumentalista tysiąclecia, skończył film o aferze GetBack, ale nie informuje o dacie premiery. Poinformował za to, że jego świadkowie są zastraszani. Cenię Sylwka. To jeden z nielicznych filmowców mających odwagę robić filmy wbrew swemu talentowi.

• Polski reprezentant Maciej Rybus poinformował, że zostaje w Rosji i będzie grał w Spartaku Moskwa. Pamiętam zdjęcia Macieja, jak kiedyś wychodził z agencji towarzyskiej Rasputin w Warszawie. Jak widać, lubi wschodnie obyczaje.

• Z badań przeprowadzonych do raportu Reuters Institute wynika, że 49 proc. widzów uważa TVP za niewiarygodną. Gratulacje. Ufa jej 24 proc. Czyli stosując frazeologię trenera Michniewicza – prawie remis.

• Aktor Maciej Musiał otworzył w Warszawie własną restaurację o nazwie Cafe Podrygi. Lokal mieści się na terenie Muzeum Narodowego, a wiadomo, że minister Gliński lubi ingerować w zawartość ekspozycji. Współczuję barmanom.

• Piotr Kraśko stał się postacią numer jeden rynku finansowego. Okazało się, że dziennikarz przez cztery lata nie płacił podatków, aż zaległości sięgnęły 760 tys.

Polityka 26.2022 (3369) z dnia 21.06.2022; Kultura; s. 81
Reklama