Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

„Wysokie ceny paliwa chronią Polskę przed masowymi wycieczkami obcokrajowców, którzy wykupiliby cały zapas” – to diagnoza Magdy Ogórek. Ja bym jej dał podwyżkę. Żeby inne kabarety jej nie wykupiły.

• Największym wydarzeniem medialnym ostatnich dni był ślub Karoliny Pisarek, modelki, z Rogerem Sallą, profesja trudna do ustalenia. Czasami miłość dwojga osób okazuje się tak wielkim uczuciem, że potrzeba tłumu ludzi, żeby ją unieść.

• Szok i niedowierzanie. Jeden z najlepszych polskich aktorów Cezary Pazura skończył 60 lat. Trudno uwierzyć, bo zawsze wygląda tak młodo i radośnie, jakby właśnie skończył 69.

• Sylwester Latkowski, dokumentalista tysiąclecia, skończył film o aferze GetBack, ale nie informuje o dacie premiery. Poinformował za to, że jego świadkowie są zastraszani. Cenię Sylwka. To jeden z nielicznych filmowców mających odwagę robić filmy wbrew swemu talentowi.

• Polski reprezentant Maciej Rybus poinformował, że zostaje w Rosji i będzie grał w Spartaku Moskwa. Pamiętam zdjęcia Macieja, jak kiedyś wychodził z agencji towarzyskiej Rasputin w Warszawie. Jak widać, lubi wschodnie obyczaje.

• Z badań przeprowadzonych do raportu Reuters Institute wynika, że 49 proc. widzów uważa TVP za niewiarygodną. Gratulacje. Ufa jej 24 proc. Czyli stosując frazeologię trenera Michniewicza – prawie remis.

• Aktor Maciej Musiał otworzył w Warszawie własną restaurację o nazwie Cafe Podrygi. Lokal mieści się na terenie Muzeum Narodowego, a wiadomo, że minister Gliński lubi ingerować w zawartość ekspozycji. Współczuję barmanom.

• Piotr Kraśko stał się postacią numer jeden rynku finansowego. Okazało się, że dziennikarz przez cztery lata nie płacił podatków, aż zaległości sięgnęły 760 tys.

Polityka 26.2022 (3369) z dnia 21.06.2022; Kultura; s. 81
Reklama