Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Kryminalne lato

Kryminalne lato w formacie audio

„Zła woda” „Zła woda” materiały prasowe

Słuchowisko „Zła woda” (4 godz. 26 min, Storytel), zrealizowane według scenariusza Igora Brejdyganta, to kryminał retro (akcja toczy się w połowie lat 60.) z domieszką atmosfery rodem z kina grozy. Główny bohater, porucznik milicji, prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych zabójstw popełnianych na Żuławach. Będzie to dla niego nie tylko najtrudniejsze dochodzenie w życiu, lecz także początek drogi do szaleństwa. W obsadzie gwiazdy: Łukasz Simlat, Grzegorz Damięcki i Przemysław Bluszcz. „Zła woda” jest także otwarciem cyklu „Wymazane archiwum”, którego pomysłodawcą jest pisarz Dominik Sokołowski.

„Biały ląd”materiały prasowe„Biały ląd”

„Biały ląd” (reżyseria Agnieszka Matysiak, 12 godz. 46 min, Publio) jest adaptacją powieści Marka Wełny, Pawła Sajewicza i Łukasza Błaszczyka. Sensacyjna fabuła ma tu rozmach filmowej superprodukcji: akcja toczy się w środkowej Afryce, gdzie pod koniec lat 90. grupa polskich biznesmenów próbuje zrobić interes stulecia. Znajdą się jednak na celowniku bezwzględnych gangsterów, służb specjalnych i szpiegów, a wybuch wojny wisi na włosku. W rolach głównych Olaf Lubaszenko, Leszek Lichota i Aleksandra Szwed, a narratorem audiobooka jest Arkadiusz Jakubik.

„Odwilż”materiały prasowe„Odwilż”

„Odwilż” (6 odc., EmpikGo) to podcast, który towarzyszył premierze serialu o tym samym tytule na platformie HBO Max. Nie jest to jednak fabularne rozwinięcie wątków kryminalnej historii, lecz spotkania z ekspertami, którzy opowiadają o tajnikach pracy policji, antropologów sądowych i psychologów śledczych. Gospodarzami audycji są twórcy popularnych podcastów true crime: Marcin Myszka („Kryminatorium”) oraz Justyna Mazur („Piąte. Nie zabijaj”).

„Zbrodnia na poniedziałek”materiały prasowe„Zbrodnia na poniedziałek”

W podcaście „Zbrodnia na poniedziałek” (m.

Polityka 27.2022 (3370) z dnia 28.06.2022; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Kryminalne lato"
Reklama