Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Radosław Majdan zostanie komentatorem oraz dziennikarzem Onetu i „Przeglądu Sportowego”. Włosi podobno mają kilkanaście określeń na tych, których nazywamy środkowymi pomocnikami. My mamy kilkanaście określeń na tych, których nazywamy dziennikarzami.

• Mamy pierwszego tancerza kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”. To Krzysztof Rutkowski. Detektyw kiedyś odnosił duże sukcesy w odnajdywaniu zaginionych ludzi. Może się przyda i znajdzie wśród uczestników jakąś gwiazdę.

• W „Wiadomościach” TVP Danuta Holecka przeprowadziła wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Tym samym powstał idealny materiał poglądowy, że miłości nie należy mieszać z dziennikarstwem.

• Marcin Meller, były redaktor naczelny „Playboya”, ujawnił w Onecie, że dawno temu planował rozkładówkę z pierwszą damą Jolantą Kwaśniewską. Dobrze, że ta gazeta upadła. Gdyby miał takie pomysły dziś, to znowu pół Polski czekałoby na prezydenckie weto.

• Kasia Cichopek została pierwszym pieszczochem prezesa Jacka Kurskiego. Na początku poprowadziła festiwal w Opolu, następnie została jurorką „You Can Dance”, by w finale dostać własny program o aranżacji wnętrz. W planach wywiad z prezesem Kaczyńskim.

• Z Programem Trzecim Polskiego Radia pożegnała się dziennikarka muzyczna Aleksandra Kaczkowska, nazwisko nieprzypadkowe. Szkoda. Szkoda, że tak późno.

• Portal finansowo-ekonomiczny o nazwie Pomponik podał informację, że król disco polo Zenek Martyniuk inkasuje 30 tys. zł za koncert, a te ma zaplanowane na trzy lata do przodu. Pamiętam, jak pani od muzyki w szkole ostrzegała, że zły gust będzie nas sporo kosztować.

• Nowy kanał informacyjny News24 ogląda średnio 35 widzów. Gratulacje.

Polityka 27.2022 (3370) z dnia 28.06.2022; Kultura; s. 78
Reklama