Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wielki powrót Kazimiery Szczuki. Od września poprowadzi popołudniowe rozmowy z politykami na antenie RMF FM. Kazimiera zasłynęła kreatywnym sadyzmem w programie „Najsłabsze ogniwo”. Jeśli rano jest Mazurek, to po południu może być marsz pogrzebowy.

• Mennica Gdańska wypuściła serię kolekcjonerskich monet z Robertem Lewandowskim pod hasłem „Droga do marzeń”. Rynek finansowy i rynek piłkarski dużo łączy. Najważniejsze są stopy.

• Dom Literatury w Warszawie odwołał spotkanie z Grzegorzem Braunem, łowcą homoseksualistów i specjalistą od żydowsko-amerykańskich zarządów powierniczych. Na prawicy szum. A ostrzegała Olga Tokarczuk, że literatura nie jest dla idiotów.

• Wydarzeniem tygodnia był skecz kabaretu Neo-Nówka zaprezentowany w Polsacie. Wypowiedzieli się wszyscy. Brawo. Autorom gratuluję. Zapełnili wyrwę, jaka powstała w kabarecie od momentu, gdy prezes odwołał objazd po kraju.

• Modelka Anja Rubik została ambasadorką napojów alkoholowych pod hasłem „Jak w górę, to z Wami!”. Alkoholu co prawda nie można reklamować, ale w tym przypadku prawdopodobnie rozejdzie się po kościach.

• Szok i niedowierzanie. Bracia Łukasz i Paweł Golec z Golec uOrkiestra postanowili się rozejść i od siebie odpocząć. Trudno się dziwić. Liczba wielkich przebojów zespołu w ostatnich latach była tak wielka, że jeden się łatwiej dzieli przez zero niż dwa.

• Wakacyjna Trasa Dwójki dotarła do Łomży. Koncert zrecenzowała publicystka Plotek.pl Anna Goworek: „Krzan odsłoniła udo. Tomaszewska w różowej mini. Córka Wiśniewskiego w nowej fryzurze”. Jak widać, poziom był wysoki po obu stronach.

• „Przyłapana z milionerem w Juracie”. Tak publicysta portalu wp.

Polityka 33.2022 (3376) z dnia 09.08.2022; Kultura; s. 94
Reklama