Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Edyta Górniak ostrzegła naród przed wodą zamkniętą w butelkach. Że jest nieprawdziwa. Ta prawdziwa występuje tylko na wolności. Ale trzeba znać właściwy kod jej częstotliwości. Zgadzam się. Na domiar złego woda jest najczęstszą przyczyną śmierci przez utonięcie.

• Zapadł prawomocny wyrok w sprawie wiadomej jazdy Beaty Kozidrak. Sąd nie podzielił wniosku prokuratury, by orzec surowszą karę, niż pierwotnie wyznaczono. I w ten oto sposób 0,7 proc. poparcia Ziobry przegrało z 0,2 proc. artystki.

• Maciej Knapik z „Faktów” TVN został głosem warszawskiej komunikacji miejskiej. Zapowiedzi dziennikarza dołączą do tekstów nagranych przez jego zmarłego niedawno ojca Tomasza Knapika. Od kilku lat w komunikacji miejskiej powinniśmy słyszeć też głos Piotra Kraśki.

• Podczas nowej, lepszej, odzyskanej, wstającej z kolan Listy Przebojów Trójki prowadzący Tomasz Miara ogłosił sondę wśród słuchaczy. Temat: „Bardziej zapiekanka czy bardziej gofer?”. Słuchacze bynajmniej chętnie włanczali się, by wziąść udział.

• Pracownicy serwisów plotkarskich to ludzie leniwi i wątpliwi etycznie. Bo jakie trzeba mieć kwalifikacje, by opisywać dietę cud żony szefa pruszkowskiej mafii. Z głupotą plotkarzy jest jak z talentem Patryka Vegi. Trzeba eksploatować powoli, to starczy na kilka odcinków.

• Tym żyje kraj. Conan Kaźmierski, syn Dagmary z programu „Królowe życia”, wyznał, że jego syn będzie miał na imię Evander. Ładne, bo staropolskie. Nie ma to jak już podczas chrztu posłać syna na deski.

• „Kasia Cichopek zdradziła sekret swojej smukłej sylwetki”. To nie żart. To cytat. Kasia wyznaje, że trenuje i jest w tym konsekwentna. Przejrzałem synonimy słowa smukły: czerstwy, marny, nieszczególny czy wierzbowaty.

Polityka 34.2022 (3377) z dnia 16.08.2022; Kultura; s. 79
Reklama