Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Nowym jurorem programu TVN pt. „Lego Masters” został Czesław Mozil. To bardzo dobry wybór. Jego słowa, podobnie jak klocki Lego, nie zawsze do siebie pasują.

• Jarosław Jakimowicz, publicysta i komentator TVP Info, natarł z impetem na Pawła Deląga. Zarzucił mu, że jest gejem, oraz zapowiedział, iż przygotuje listę rzekomych byłych partnerów aktora. To dobry znak. Jarek odszedł wreszcie od komentowania polityki.

• Beata Kozidrak nie została wpuszczona do USA, a jej koncerty w Chicago i Nowym Jorku zostały przeniesione. A wszystko przez problemy z prawem w Polsce. I w ten sposób poznaliśmy powód, dla którego prezes nigdzie nie wyjeżdża.

• Sławomir, gwiazda disco polo, został pierwszym polskim ambasadorem platformy e-commerce Shopee, słynącej z kampanii, które budzą agresję, i brutalizacji języka. Reklama jest trochę jak Odra. Trudno wyłowić z niej coś sensownego.

• Szok i niedowierzanie. Muzyk Allan Krupa, jedyny syn Edyty Górniak, zrzucił w ciągu ostatnich trzech miesięcy 15 kilo. A wszystko to pod nadzorem trenera personalnego i za 10 tys. zł. Gratulacje. W kategorii ciężaru gatunkowego to chyba największy sukces rapera.

• „Radosław Majdan pokazał gabinet. W biblioteczce setki książek dla intelektualistów” – demaskuje Jastrząb Post. Przyjrzałem się tytułom: biografia Zidane’a, „Słodka kuchnia polska”, biografia Slasha. Gdyby życie autora było gatunkiem literackim, to widzę tylko jeden. Dramat.

• „Żeniłem się cztery razy, bo nie potrafiłem kobietom powiedzieć »nie«, jak mi proponowały małżeństwo” – wyznał Edward Linde-Lubaszenko. Tym samym zadał kłam statystykom twierdzącym, że co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Kultura; s. 94
Reklama