Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Polski piłkarz Kamil Glik został skazany za pobicie turysty z Krakowa, który robił mu zdjęcia. Kamil wyznał w trakcie procesu, że wypił jedno piwo, a jego żona, że wypił dwa. Co ciekawsze, na co dzień nie jest napastnikiem, tylko obrońcą.

• „Sylwia Bomba w długich blond włosach. Zszokowała fanów”. Tak publicystka Zuzanna Szeloch, absolwentka kulturoznawstwa z serwisu Plotek, tłumaczy świat swoim czytelnikom. Na koniec eseju ujawnia, że to tylko peruka. Czuję wielką wdzięczność, że to wiem.

• Adam Nergal Darski w życiowej formie: „Jeśli mam ochotę na jakiś artystyczny eksperyment, na jakieś k…a salto życiowe, na to, aby wydymać k…a pop piosenkarkę, to ja to po prostu zrobię”. Najwidoczniej satanizm, podobnie jak katolicyzm, miewa gorsze dni.

• Wojciech Modest Amaro, do niedawna kucharz i restaurator, a od niedawna bezpośredni przedstawiciel Pana Boga w Polsce, pokazał w mediach swoją prywatną kaplicę. „Ten rodzaj pychy przeciwny jest uniżeniu, w którym odnajdujemy Boga”. Księga Przypowieści.

• Marcin Dorociński zagra obok Toma Cruisa w kolejnej części filmu „Mission: Impossible”. Brawo. Marcin ma się pojawić w dwóch częściach produkcji, co dwukrotnie zmniejsza ryzyko, że go wytną.

• Michał Kempa, najśmieszniejszy smutny człowiek w mediach, napisał książkę „Ostatni rok lekkiego życia”. Poza psem książka jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wewnątrz psa jest jednak zbyt ciemno, żeby czytać.

• Od grudnia nową szefową serwisu brukowego Pudelek zostanie Justyna Michalska z Plotek.pl. Jeśli zobaczycie tam zdjęcia nagich celebrytek robione zza krzaka, atak na każdą inność czy programową niechęć do sukcesu, to znaczy, że przeszczep się przyjął.

Polityka 45.2022 (3388) z dnia 31.10.2022; Kultura; s. 86
Reklama