Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jest wielki powrót Piotra Kraśki. Wrócił za kierownicę swojego samochodu i jak sam przyznał, zrobił prawo jazdy. Egzamin na prawko. Prawdopodobnie jedyna jazda w naszym życiu zgodna z przepisami.

• Natalia Janoszek, najbardziej znana nieznana celebrytka, wyznała, że piszą do niej na Instagramie zarówno Neymar, jak i James Rodríguez, ale ona nie ma czasu się z nimi spotkać. A moją fantazją seksualną jest wyspanie się we wszystkich możliwych pozycjach.

• Paweł Pawlikowski pracuje nad nowym filmem „The Island”. W rolach głównych pojawią się Joaquin Phoenix i Rooney Mara. U nas wydarzeniem jest informacja, że: „Kasia Cichopek eksponuje nogi”. Film „Joker” i „M jak miłość” coś łączy. Historia potwora, który stał się postrachem.

• Player.pl rozpoczął zdjęcia do serialu na podstawie kryminału Katarzyny Puzyńskiej „Motylek”. Jej literatura ma w sobie coś z Agathy Christie, która powiedziała: „Pomysły moich kryminałów znajduję, zmywając. Jest to zajecie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie”.

• Organizacja Ordo Iuris przeżywa poważny kryzys finansowy i prosi o wsparcie. Co to ma wspólnego z popkulturą? Tyle samo co oni z moralnością.

• Katarzyna Grochola wypowiedziała się o literaturze Blanki Lipińskiej: „Ten rodzaj literatury jest promowaniem debilizmu, uprzedmiotowiania kobiet, a i mężczyzn”. Jak znam odbiorców Blanki, to ten rodzaj recenzji jest najlepszą reklamą do kupna, a i przeczytania.

• Artur Szpilka wystąpi po raz kolejny na gali MMA. Tym razem pięściarz zmierzy się z kickbokserem Arkadiuszem Wrzoskiem. Organizacja KSW zapowiadała pojedynek halloweenowym spotem: „Walka albo psikus”.

Polityka 46.2022 (3389) z dnia 08.11.2022; Kultura; s. 84
Reklama