Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Sebastian Fabijański dołączył do Fame MMA. Bić się w oktagonie nie będzie jednak on, ale jego alter ego. „To chęć wykroczenia poza kolejny próg aktorskiej kreacji” – wyznał. Trudne zadanie. Jak powszechnie wiadomo, ego aktora chodzi w dużo większej wadze.

• Polsat zakończył randkowy show z Dorotą Rabczewską zatytułowany „Doda. 12 kroków do miłości”. Po 12 odcinkach poszukiwania życiowego partnera artystka wyznała, że jej serce jest już zajęte. Ładne. Bloku „autopromocja” nie wlicza się do czasu reklamowego.

• Specjalista od 25-letnich kobiet dających w szyję, czyli Jarosław Kaczyński, stwierdził ostatnio, że wolałby taką Polskę, w której Robert Lewandowski grałby w Legii Warszawa. Futbol różni się od polityki. Tu zawodnik, gdy nie daje rady, to kończy karierę.

• Paulina Smaszcz, kiedyś Kurzajewska, zaatakowała Izabelę Janachowską, że: wyszła za mąż za milionera, który zostawił żonę, że „strzela” sobie z nim dzidziusia, że torebki, ciuchy i brandy są dla niej najważniejsze. Maciej Kurzajewski. Jeszcze nie bohater, ale już męczennik.

• Bartosz Żukowski, znany szerszej widowni jako Walduś ze „Świata według Kiepskich”, wystąpił w 262. odcinku serialu „Święty”. Od lat śledzę jego karierę. Pamiętam, jak zagrał w serialu „Trzecia połowa”. Piłkarza drużyny przeciwnej.

• 11 listopada próbną emisję rozpoczął kanał publicystyczny „Media Narodowe”. Pomimo że nie dostał jeszcze koncesji, to pojawi się w ofercie kilkunastu operatorów. To typowe dla narodowców. Oni lubią tego dnia pojawiać się bez koncesji.

• Jaś Kapela, lewicowy poeta, zawodnik sztuk walki, publicysta i aktywista przestał prowadzić swój cykl na youtube’owym kanale „Super Expressu”.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Kultura; s. 86
Reklama