Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Nina Terentiew była gościem w „Pytaniu na śniadanie” z okazji 70-lecia TVP. Była szefowa upomniała rozmawiającego z nią Tomasza Kammela: „Przestań się tak nadmuchiwać. Mniej emfazy, mniej uwielbienia, mniej trzepotu”. Ładne. Jak widać, Tomasz tak ma. Z każdą władzą.

• Wydało się, kim jest obecny partner Dody. To Dariusz Pachut, który jest byłym partnerem Doroty Gardias, która ma dziecko z obecnym partnerem Edyty Herbuś, który ma jeszcze dwoje innych dzieci, ale Edyta za to nie ma żadnego. W matematyce to się nazywa dzielenie z resztą.

• Publicysta portalu o2 przeżył koszmar związany z ceną kotleta schabowego na smalcu w restauracji Piotra Adamczyka. To całe 47 zł. Dobra restauracja różni się od waszej działalności. Tu byle czego nie dostaniesz za darmo.

• Maja Sablewska dokonała metamorfozy bohaterki swego programu w Polsacie „10 lat młodsza w 10 dni”. Pani Jola przyjęła ją ze zrozumieniem, twierdząc, że wygląda teraz, jakby miała milion lat. Znakomicie. Dobrze wiedzieć, że za milion lat ciągle będzie Polsat.

• Orson Welles filmu dokumentalnego, czyli Sylwester Latkowski, nie pokaże swego filmu o aferze GetBack w TVP, tylko w Kinotece. Śmiałe posunięcie. Kazać ludziom źle wydać kasę na film o tym, jak źle wydali kasę.

• Jest nowy redaktor naczelny tygodnika NIE. To w dalszym ciągu Jerzy Urban, tylko że nie osobiście. Mało tego. Zmiana naczelnego pozytywnie wpłynęła na kondycję pisma. Jak widać, śmierć nie musi być przyczyną zgonu.

• Paweł Domagała wraz z Zuzanną Grabowską zagrają główne role w nowym serialu komediowym Polsatu „Rafi”. Paweł i Zuzanna są małżeństwem od dziewięciu lat. A Polsat, jak wiadomo, to rodzinna firma.

• Basia Kurdej-Szatan wraz z mężem dołączą do prowadzących śniadaniowy program „Poranny rogal” w Zoom TV.

Polityka 48.2022 (3391) z dnia 22.11.2022; Kultura; s. 94
Reklama