Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jest już akt oskarżenia wobec rapera Maty za posiadanie 1,45 grama marihuany. Zdaniem prokuratury kara jest niezbędna ze względów wychowawczych. Muzykowi grozi do 3 lat więzienia. Za 1,45 grama! Wniósłbym o uzupełnienie materiału dowodowego, bo dla wszystkich nie starczy.

• W wybranych restauracjach sieci Sphinx dostępne są burgery BlowBurgers sygnowane nazwiskiem znanego twórcy internetowego Karola „Blowka” Gązwy. To dobry ruch. Burger kojarzy mi się z internetem. Można tam znaleźć wszystko.

• TVN pokaże czteroodcinkowy program „Święta z Gesslerami”, w którym Magda Gessler wraz z córką Larą i synem Tadeuszem pomogą Polakom w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Ciekawe wyzwanie. Nie każdy potrafi ze stajenki zrobić klub jeździecki.

• Maciej S., były sekretarz generalny PZPN oraz aktualny prezes Kanału Sportowego, został zatrzymany przez CBA. Obok niego także trzej inni fani futbolu. Czyli wracamy do ulubionej taktyki trenera Michniewicza: z czterema obrońcami.

• Piotr Kraśko wróci do „Faktów”. Wcześniej jednak ma zapracować na zaufanie i sympatię widzów wywiadami z ważnymi postaciami życia politycznego. Aż każdy widz „Faktów” odnośnie do jego grzechów wypowie ulubione słowa kardynała Dziwisza: „Nic nie pamiętam”.

• Odbyła się premiera książki Martyny Wojciechowskiej. Cytując opiniotwórcze media, czyli Plotek.pl: „Żona Macieja Stuhra w świetnej formie, a Justyna Nagłowska skradła show”. Martyna może i była na końcu świata, ale na koniec cudzego umysłu trafiła dopiero teraz.

• Sprawa Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej nabiera kolorytu. Maciej Kurzajewski złożył doniesienie na policję, gdyż jego była małżonka zaczęła nachodzić jego matkę.

Polityka 49.2022 (3392) z dnia 29.11.2022; Kultura; s. 106
Reklama