„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jest już akt oskarżenia wobec rapera Maty za posiadanie 1,45 grama marihuany. Zdaniem prokuratury kara jest niezbędna ze względów wychowawczych. Muzykowi grozi do 3 lat więzienia. Za 1,45 grama! Wniósłbym o uzupełnienie materiału dowodowego, bo dla wszystkich nie starczy.

• W wybranych restauracjach sieci Sphinx dostępne są burgery BlowBurgers sygnowane nazwiskiem znanego twórcy internetowego Karola „Blowka” Gązwy. To dobry ruch. Burger kojarzy mi się z internetem. Można tam znaleźć wszystko.

• TVN pokaże czteroodcinkowy program „Święta z Gesslerami”, w którym Magda Gessler wraz z córką Larą i synem Tadeuszem pomogą Polakom w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Ciekawe wyzwanie. Nie każdy potrafi ze stajenki zrobić klub jeździecki.

• Maciej S., były sekretarz generalny PZPN oraz aktualny prezes Kanału Sportowego, został zatrzymany przez CBA. Obok niego także trzej inni fani futbolu. Czyli wracamy do ulubionej taktyki trenera Michniewicza: z czterema obrońcami.

• Piotr Kraśko wróci do „Faktów”. Wcześniej jednak ma zapracować na zaufanie i sympatię widzów wywiadami z ważnymi postaciami życia politycznego. Aż każdy widz „Faktów” odnośnie do jego grzechów wypowie ulubione słowa kardynała Dziwisza: „Nic nie pamiętam”.

• Odbyła się premiera książki Martyny Wojciechowskiej. Cytując opiniotwórcze media, czyli Plotek.pl: „Żona Macieja Stuhra w świetnej formie, a Justyna Nagłowska skradła show”. Martyna może i była na końcu świata, ale na koniec cudzego umysłu trafiła dopiero teraz.

• Sprawa Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej nabiera kolorytu. Maciej Kurzajewski złożył doniesienie na policję, gdyż jego była małżonka zaczęła nachodzić jego matkę.

Polityka 49.2022 (3392) z dnia 29.11.2022; Kultura; s. 106
Reklama