Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Cezary Żak podsumował występ naszej kadry na mundialu jednym słowem: burleska. Określenie wywodzi się z włoskiego burla, czyli żart lub kpina. Burleska powstała jako parodia poważnych tematów. Pojemny termin. Można w nim zmieścić 11 facetów. I trenera.

• Polsat wraca ze swoim reality show pt. „Farma”. W programie kilkanaście osób trafia do wiejskiego gospodarstwa bez prądu, ciepłej wody i ogrzewania. Bez prądu, wody i ogrzewania! Odważnie. Dużo bardziej niż w „Wydarzeniach”.

• Intensywny medialnie tydzień w życiorysie Krzysztofa Skiby. Na początku wiadomość, że jego syn jest biseksualny, następnie, że on sam ma nową partnerkę, o 26 lat młodszą, a na koniec, że sprawa rozwodowa w toku. Nieźle jak na gościa, który przekonywał, że „najlepsza na świecie jest miłość w klozecie”.

• Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan, oskarżonej o zniesławienie funkcjonariuszy straży granicznej, których nazwała „maszynami bez mózgu oraz mordercami”. W prawicowych mediach szok. W ilości oskarżeń o wrogą agenturę Basia powoli dogania Antka.

• Jedna z najbardziej medialnych osobowości w Europie, czyli Jacek Kurski, dostała z polecenia Adama Glapińskiego pracę w Banku Światowym w Waszyngtonie. Byłego prezesa TVP sporo łączy z Jerzym Waszyngtonem. Obaj lubili mieć plantacje pełne niewolników.

• Agata Kulesza została okradziona. Z jej domku nad morzem złodzieje wynieśli agregat prądotwórczy. Jak widać, ustawa o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii weszła w życie.

• Anna Lewandowska poinformowała o zasłużonym odpoczynku po mundialu. Internauci bezlitośni: Przecież Robert odpoczywał na każdym meczu; wakacje po przespacerowanym meczu; na piłkę się nie czeka.

Polityka 51.2022 (3394) z dnia 13.12.2022; Kultura; s. 94
Reklama