Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Krzysztof Skiba ładnie podsumował pracowników TVP: „Dajecie więc Koleżanki i Koledzy swój talent i twarz na podłą służbę Potworowi. No tak, ale rachunki za światło i kokainę trzeba płacić”. Czuję pozew. Polecam tryb „szybka ścieżka”.

• To jest wiadomość sensacyjna. Ramona Rey chce być naszą kandydatką na Eurowizję 2023. Dobry ruch. Też uważam, że jak ktoś nie potrafi się tutaj dobrze zacząć, to tam może mu się uda dobrze skończyć.

• Magda Gessler poinformowała, że wyszła za mąż po raz trzeci. Tym razem za Waldemara Kozerawskiego, w Krakowie, z chórem 80 górali. Brak relacji w mediach nakazuje ostrożność. Życie uczuciowe Magdy jest bowiem jak receptura coca-coli. Niektóre składniki są tajne.

• Michał Wiśniewski przestał być jurorem programu „Twoja twarz brzmi znajomo” w Polsacie. Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego. A dlaczego nikt nie zadaje sobie pytania, dlaczego był? Bo to tak, jakby komendant Jarosław Szymczyk doradzał w zakresie projektowania wnętrz.

• Kolejny sukces TVP. Ich nowy kanał TVP Nauka śledzi średnio 8,1 tys. widzów. Przypomnę, że „Wiadomości” TVP1 ogląda około 2,8 mln widzów. U mnie w klasie też większość nie chciała się uczyć.

• Krzysztof Ibisz wystąpił w reklamie pasty do zębów ON. Prezenter o radioaktywnym uśmiechu wciela się w niej w gwiazdę muzyki dance, która śpiewa piosenkę z refrenem „Uśmiech proszę! ON”. Tak się właśnie robi fake newsy. A dokładnie 35. W obu szczękach.

• Wystartowała kampania „Jazda bez czytanki” o zagrożeniach związanych z używaniem smartfona podczas prowadzenia samochodu. Rysują m.in. Andrzej Mleczko i Janek Koza, czyta Krystyna Czubówna. Więcej poczytasz sobie w naszej aplikacji na smartfona.

Polityka 5.2023 (3399) z dnia 24.01.2023; Kultura; s. 86
Reklama