„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Za nami Eurowizja i kolejny sukces TVP. Ich wybranka, Blanka, zajęła doskonałe 19. miejsce. Utwór o tekście: „Jesteś gorący i zimny. Wysoki i jesteś niski. Didi dam”, musiał trafić do wszystkich. Cytując Marka Sierockiego, z innych krajów lepsi byli tylko reprezentanci San Remo.

• Maciej Stuhr wyznał w podkaście Onetu, że ilekroć spotyka aktualnych pracowników TVP, to słyszy z ich ust: „Maćku, masakra, dramaty, Jezus Maria”. Z opisu jasno wynika, że linia programowa Jacka Kurskiego jest kontynuowana.

• Szymon Wydra, wielka nadzieja pierwszej edycji programu „Idol”, później lider grupy Carpe Diem, dostał swój program na antenie Radia Radom. To już druga szansa w tym mieście, żeby odlecieć.

• Mistrz mieszanych sztuk walki Jan Błachowicz zmierzy się na gali UFC 29 lipca w Salt Lake City z Brazylijczykiem Alexem Pereirą. To będzie ciężka walka. Z TVP Info wiemy, że Pereira potrafi faulować.

• Polityk Suwerennej Polski Marcel Bielecki pogratulował Niemcom ostatniego miejsca na tegorocznej Eurowizji. W 2018 r. Marcel brał udział w radomskich wyborach Mistera Lata. Nawet w kąpielówkach wypadł jak Niemiec.

• Jest pasek miesiąca. 15 maja w „Wiadomościach” TVP pojawił się tekst: „PiS ma program. Opozycja ma drgawki”. Lekarze z TVP są jak Dr House. Chamstwo i arogancję już opanowali. Teraz czas na umiejętności.

• Michał Wiśniewski został ojcem po raz szósty. Jego syn będzie się nazywał Noël Cloé Wiśniewski. Ładnie. Dzieci w szkole będą miały co najmniej trzy powody, żeby go lubić.

• Filip Chajzer przestaje prowadzić poranny program „Dzień Dobry TVN”. Przez własne problemy ze zdrowiem. Oto paradoks telewizji.

Polityka 22.2023 (3415) z dnia 23.05.2023; Kultura; s. 83
Reklama