„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Andrzej Poniedzielski w podkaście Onetu wyznał, że na pierwszej w swoim życiu randce, która miała miejsce na drzewie, obciął gałąź, na której zasiadała jego wybranka. Nikt tak jak Andrzej nie potrafi równie pięknie opowiadać o współczesnej Polsce.

• Odbył się kolejny, 60. już Festiwal Piosenki w Opolu. Treść imprezy najlepiej oddają słowa prowadzącego Tomasza Kammela: „Po co nam One Direction, skoro mamy Pectus”. Wyrafinowane. Bóg, dając niektórym rozum, powinien dołączyć jeszcze instrukcję obsługi.

• W rankingu najdroższych polskich piłkarzy według portalu Transfermarket Roberta Lewandowskiego wyprzedził zawodnik Napoli Piotr Zieliński. Jego wycena to 40 mln euro. W świecie pozapiłkarskim transfery oscylują pomiędzy 500 a 800 zł.

• Odsunięty od prowadzenia „Szkła kontaktowego” Krzysztof Daukszewicz wyznał, że pracuje nad dwiema książkami: „Jedną wspólnie z żoną, drugą wspólnie z synem”. Jak wynika z opisu, problem płci nie jest dla niego problemem.

• W Lewinie Kłodzkim odsłonięto pomnik Violetty Villas. W tej samej miejscowości artystka zmarła 12 lat temu w samotności i nędzy. Monument kosztował 100 tys. zł. Spora kwota jak na terapię.

• Podczas Opola 2023 dochodziło do ciekawych manifestacji. Wanda Kwietniewska apelowała: „Jeszcze będzie normalnie”. Kuba Badach twierdził, że przyjeżdża tylko dla publiczności. A Justyna Steczkowska napisała na sobie: „Myśl samodzielnie”. Krowa wyczuwa zapachy oddalone o 9 km. Artyści tak mają ze zmianą władzy.

• „Joanna Opozda na randce z nieziemskim przystojniakiem” – donosi Jastrząb Post. Co ciekawe, na każdym zdjęciu mężczyzna ma zamazaną twarz. Efekt Natalii Janoszek trwa. Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.

Polityka 26.2023 (3419) z dnia 20.06.2023; Kultura; s. 102
Reklama