Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Krzysztof Stanowski udowodnił, że aktorka sama zredagowała swoją notkę biograficzną na angielskiej Wikipedii. Musiała zrobić to dobrze, bo strona, podobnie jak cała kariera Natalii, została zamknięta.

Rezygnację ze „Szkła kontaktowego” złożyli Krzysztof Daukszewicz, Artur Andrus i Robert Górski. W satyrycznej audycji ktoś najwyraźniej nie zrozumiał, że narzędziem pracy satyryka jest słowo. Kiedyś, żeby ludzie siedzieli cicho, potrzebny był kałasznikow. Dziś wystarczy polityczna poprawność.

• Nowy cykl reportaży Doroty Kani „Resortowe dzieci” śledzi w TVP Info średnio 425 tys. widzów. Resortowe dzieci. To jedyna grupa dzieci w Polsce, którą PiS otacza stosowną troską.

• TVN szykuje specjalne odcinki teleturnieju „Milionerzy”, w których do wygrania będą 2 mln zł. W Niemczech były emitowane odcinki, w których można było wygrać 3 mln euro. TVP Info miało rację: drożyzna w Niemczech szaleje.

• Legenda TVP Dariusz Szpakowski oraz Mateusz Borek reklamują piwo Tyskie. Oni już przed meczem z Mołdawią wiedzieli, że polskiego futbolu nie da się oglądać na trzeźwo.

• Aktor, a wkrótce reżyser Sebastian Fabijański wyznał, że nie pójdzie na Paradę Równości, gdyż: „Jest coś niepokojącego w idei i instytucji pt. LGBT”, bo „ktoś tam próbuje, na bazie i płaszczyźnie szlachetnych bardzo intencji, uzyskać jakieś mocne korzyści”. Leni Riefenstahl też zaczynała od aktorstwa.

• Po pięciu latach procesu brukowiec „Super Express” przeprosił na pierwszej stronie Joannę Kulig. Sprawa dotyczyła artykułu „Skandal! Ocenzurowała seks z księdzem”, odnoszącym się do filmu „Kler”. Kupowanie brukowca ma coś wspólnego z dawaniem na tacę. Płacisz za nieprawdziwe wiadomości.

• „Mimo że jutro jest mecz Polska–Niemcy, to wynik tego pojedynku poznamy w październiku”. Tyle Jan Kanthak z Suwerennej Polski przed meczem.

Polityka 27.2023 (3420) z dnia 27.06.2023; Kultura; s. 89
Reklama