Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

„Nie będą nas uczyć historii Niemcy ani Żydzi. Nie będą naszych dzieci wychowywać dewianci. Precz z WHO. Stop ukrainizacji Polski”. To Grzegorz Braun, przyszły minister kultury. Cieszę się, że jest z nami. Bo gdyby był gdzie indziej, mógłby stanowić zagrożenie dla innych pacjentów.

• Prokuratura w Warszawie przedłużyła areszt dla byłego męża Dody Emila Stępnia, który usłyszał ponad 90 zarzutów. To niesamowite. Nawet ona nie miała tylu przebojów.

• Omenaa Mensah, prezenterka pogody w TVN, pozwała autora książki „Dziewczyny z Dubaju 2” Piotra Krysiaka za naruszenie dóbr osobistych. Autor dwuznacznie sugeruje, że nie przebywała tam wyłącznie turystycznie. Pewne jest jedno. Wezwanie doręczy mu kurier InPost.

• Zmiany w porannym programie „Dzień Dobry TVN”. Z funkcją prowadzących pożegnali się Agnieszka Szulim, Małgosia Rozenek, Anna Kalczyńska, Małgorzata Ohme i Andrzej Sołtysik. Jeśli zasnąłeś już w trakcie czytania nazwisk, to wiesz, skąd te zmiany.

• Poziom dziennikarstwa brukowego dogonił poziom polskiej piłki nożnej. U Żurnalisty futbolista Jakub Rzeźniczak ujawnił, które żony zdradzał przed, a które po ślubie oraz która z matek jego dzieci była dziewczyną na telefon. Z dziewczyną na telefon może wygrać tylko głupek na żetony.

• Po 13 latach z programu „Pytanie na śniadanie” odchodzi Łukasz Nowicki. Pracownik TVP i syn Wielkiego Szu musi znać cytat: „Graliśmy uczciwie. Ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem. Wygrał lepszy”.

• „Pan Samochodzik i Templariusze” zadebiutują 12 lipca na Netflixie. Każdy fan książki wie, że auto pana Tomasza zbudowane było na modelu Ferrari 410 Superamerica. Fiat125p z chłodnicą ciągnika Ursus najlepiej dowodzi tezy, że arcydzieło zrozumie nawet idiota.

Polityka 28.2023 (3421) z dnia 04.07.2023; Kultura; s. 79
Reklama