„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Iga Świątek nawiązała współpracę z firmą Visa, jednym z liderów płatności cyfrowych. I to od razu było widać podczas finału turnieju w Cincinnati. Iga ewidentnie unikała kontaktu z dużą gotówką.

• Klaudia Halejcio opowiedziała o swoim sukcesie i wyznała: „Jest dużo zdolniejszych aktorek ode mnie”. Sprawdziłem. W dziewięciu filmach zagrała „brunetkę w klubie”, ale za to w 17 serialach zagrała „dziewczynę w solarium”. W takim sukcesie jedyną kompetencją jest obecność.

• 59-letni Krzysztof Skiba i Karolina Kempińska wzięli ślub. Ceremonia odbyła się w plenerze, a rolę księdza wzięła na siebie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Dobry wybór. Pani Hanna ma doświadczenie w rewitalizacji zabytków.

• Nowymi jurorami programu „Mam talent!” w TVN zostali Julia Wieniawa i dotychczasowy prowadzący Marcin Prokop. Gwiazdą tego widowiska był kiedyś Szymon Hołownia. Jak widać po jego karierze – nie wygrał go.

• Nauczyliśmy się tworzyć nowe formy – zapewnia prezes TVP, informując o sukcesie ich młodzieżowego serwisu SwipeTO. To prawda. Średni czas użytkownika na ich stronie to 55 sekund. To długo. Wypowiedzenie słowa wypier…. m trwa zaledwie 1,4 sekundy.

• Kazimiera Szczuka odchodzi z RMF FM, a „Popołudniową rozmowę w RMF FM” teraz będzie przeprowadzał Grzegorz Sroczyński. Cenię symetrystów. Dla nich Ziemia nie jest ani płaska, ani okrągła. Prawda leży pośrodku.

• Pogodynek Bartek Jędrzejak postawił do pionu, cytuję, „pierdo…e PKP” oraz wezwał do zwolnień pracowników, gdyż nie dostał na czas informacji o pociągu na dworcu Warszawa Gdańska. Bartek powinien wsiąść do pociągu byle jakiego, co by dobrze korespondowało z jego dotychczasową karierą.

Polityka 36.2023 (3429) z dnia 29.08.2023; Kultura; s. 79
Reklama