Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jan Tomaszewski wystartuje w wyborach do Senatu z Łodzi, niestety jako kandydat PiS. Legendarny bramkarz kiedyś zatrzymał Anglię. Teraz będzie miał okazję zatrzymać całą Europę.

• Mamy wielki powrót Bożeny Dykiel. Aktorka wyznała w dniu swych 75. urodzin, że sekretem jej urody jest nacieranie włosów wódką. Dla wszystkich, którzy chcą przetestować tę metodę, proponuję wódkę z lodem.

• Filip Chajzer wraz z Agnieszką Kołodziejską poprowadzi sobotnią audycję w radiu ZET pod wyrafinowanym tytułem „Na luzie w Radiu ZET”. Brzmi groźnie. Filip jest jednym z tych dziennikarzy, którzy nie rozumieją, że bycie zabawnym to przywilej, a nie konieczność.

• Influencerka i zawodniczka MMA Aniela Bogusz, znana jako Lil Masti, urodziła córeczkę. Na sali porodowej towarzyszył jej partner oraz fotografka. Teraz już wiem, dlaczego nie jestem ojcem. Słabo wychodzę na zdjęciach.

• Ciekawe badania na temat telewizji śniadaniowych. Statystyczny widz „Pytania na śniadanie” ma wykształcenie podstawowe, a „Dzień dobry TVN” średnie. Wszyscy z wykształceniem wyższym w tym czasie śpią.

• Etatowa gwiazda imprez Tadeusza Rydzyka, czyli Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full wystąpił w nagraniu wyborczym Janusza Kowalskiego, zrealizowanym w Czyżowicach w powiecie prudnickim. Janusz ma w sobie coś z disco polo. Prostą melodię i rubaszne teksty.

• TVP wybierała Przebój lata 2023. Wśród propozycji był utwór Heleny Vondráčkovej „Malovaný džbánku” z 1982 r. Dla aktualnej władzy to inspirujący rok. Delegalizacji instytucji i ograniczania swobód obywatelskich.

• Sławomir Sierakowski w książce „Społeczeństwo populistów” skomentował karierę Krzysztofa Stanowskiego, zarzucając mu prymitywizm treści i nietrzeźwość na antenie.

Polityka 37.2023 (3430) z dnia 05.09.2023; Kultura; s. 86
Reklama