Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wielki powrót publicysty niepokornego Jarosława Jakimowicza. Jarek na portalu Prawy.pl ruszył z nowym talk-show pt. „Tu jest Polska”. Premiera miała miejsce 11 września. Tę datę tradycyjnie rezerwujemy dla katastrof.

• W wyborach do Sejmu z list PiS wystartuje Oliwia Skórka, była Miss Lata „Głosu Koszalińskiego” i Miss Pomorza Środkowego. Koszalin ma wiele powodów do wstydu. Wiem coś o tym. Urodziłem się tam.

• Mecz Polski z Wyspami Owczymi oglądało na antenach TVP średnio 4,4 mln widzów. Spotkanie Polska–Albania już tylko 3,8 mln. Może dlatego, że pierwsze to był mecz, a to drugie to było tylko spotkanie.

• Doda zaangażowała się w kampanię „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat depresji. Wokalistka wyznała, że jej były mąż miał romans z terapeutką. Ciekawa metoda. Może zachęcić do odwiedzenia specjalisty.

• Robert Bąkiewicz skrytykował posła PO Konrada Frysztaka za to, że podczas uroczystości patriotycznych w Radomiu korzystał z telefonu. Do jego słów odniósł się koszykarz Marcin Gortat, pisząc: „Milcz, patusie”. Widać, że pomiędzy kozłami potrafi ładnie ominąć i barana.

• Aktor Piotr Zelt wystąpił w reklamie parówek Krakus. Brawo. Może kilka zdań o bohaterze tej kampanii. Parówki Krakus składają się w 90 proc. z mięsa wieprzowego.

• Doskonała wiadomość dla wszystkich satanistów. Adam Nergal Darski wygrał z prywatnym żłobkiem, który zasmradzał mu mieszkanie na warszawskim Powiślu. Fekalny ogródek zniknął spod jego okien. Powiedzenie „Gdzie diabeł nie może” właśnie straciło swoją aktualność.

• Monika Richardson-Zamachowska rozwiodła się oficjalnie i ostatecznie ze Zbyszkiem Zamachowskim.

Polityka 39.2023 (3432) z dnia 19.09.2023; Kultura; s. 79
Reklama