Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wielki powrót publicysty niepokornego Jarosława Jakimowicza. Jarek na portalu Prawy.pl ruszył z nowym talk-show pt. „Tu jest Polska”. Premiera miała miejsce 11 września. Tę datę tradycyjnie rezerwujemy dla katastrof.

• W wyborach do Sejmu z list PiS wystartuje Oliwia Skórka, była Miss Lata „Głosu Koszalińskiego” i Miss Pomorza Środkowego. Koszalin ma wiele powodów do wstydu. Wiem coś o tym. Urodziłem się tam.

• Mecz Polski z Wyspami Owczymi oglądało na antenach TVP średnio 4,4 mln widzów. Spotkanie Polska–Albania już tylko 3,8 mln. Może dlatego, że pierwsze to był mecz, a to drugie to było tylko spotkanie.

• Doda zaangażowała się w kampanię „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat depresji. Wokalistka wyznała, że jej były mąż miał romans z terapeutką. Ciekawa metoda. Może zachęcić do odwiedzenia specjalisty.

• Robert Bąkiewicz skrytykował posła PO Konrada Frysztaka za to, że podczas uroczystości patriotycznych w Radomiu korzystał z telefonu. Do jego słów odniósł się koszykarz Marcin Gortat, pisząc: „Milcz, patusie”. Widać, że pomiędzy kozłami potrafi ładnie ominąć i barana.

• Aktor Piotr Zelt wystąpił w reklamie parówek Krakus. Brawo. Może kilka zdań o bohaterze tej kampanii. Parówki Krakus składają się w 90 proc. z mięsa wieprzowego.

• Doskonała wiadomość dla wszystkich satanistów. Adam Nergal Darski wygrał z prywatnym żłobkiem, który zasmradzał mu mieszkanie na warszawskim Powiślu. Fekalny ogródek zniknął spod jego okien. Powiedzenie „Gdzie diabeł nie może” właśnie straciło swoją aktualność.

• Monika Richardson-Zamachowska rozwiodła się oficjalnie i ostatecznie ze Zbyszkiem Zamachowskim.

Polityka 39.2023 (3432) z dnia 19.09.2023; Kultura; s. 79
Reklama