Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Sędzia piłkarski Szymon Marciniak został ambasadorem Mennicy Skarbowej. Kampania ma podkreślać bezpieczeństwo inwestycji w złoto. To teraz już wiem, dlaczego nie zatrudnili nikogo z reprezentacji.

• Firma Wojciecha Cejrowskiego, podróżnika wędrującego boso przez świat wyłącznie w prawą stronę, zanotowała spadek przychodów o 42 proc. To swoisty fenomen. Wielu homofobia pogrążyła, i tylko jego nie jest w stanie puścić w skarpetkach.

• Halina Frąckowiak została odznaczona medalem Gloria Artis z okazji 60-lecia pracy artystycznej. Niestety przez ministra Glińskiego i na gali Telewizji Republika. Trudno się dziwić, że PiS nagradza artystkę, która ma w repertuarze utwór „Mały elf”.

• Z okazji 78. urodzin Jerzy Zelnik wyznał, że jest otwarty na piękno życia i chętnie się zakocha. Wcześniej ujawnił, że trafiały mu się momenty pozamałżeńskiego zauroczenia i kilkukrotnie złamał przysięgę wierności. Mam koleżankę, której wierność podziwiam od lat. Ma już trzeciego męża, a kochanek wciąż ten sam.

• Robert Lewandowski został globalnym ambasadorem internetowej platformy inwestycyjnej OANDA. Dobry wybór. Między dobrą a złą inwestycją jest przepaść jak pomiędzy słowami „premie” i „Premier League”.

• Marcin Wójcik, lider Kabaretu Ani Mru-Mru, ujawnił, na czym polega fenomen ich 25-letniej kariery. „Po prostu poza trasami bardzo rzadko utrzymujemy ze sobą kontakt”. To zupełnie inaczej niż prezes. On nawet w trasie ma kłopoty z utrzymaniem kontaktu.

• Kompozytor Radzimir Dębski został ambasadorem odzieży Bytom i na potrzeby komunikacji marketingowej skomponował specjalny utwór. Kariera Radzimira przypomina trochę męski garnitur. Niby dobrze skrojona, ale jakoś dziwnie leży.

Polityka 40.2023 (3433) z dnia 26.09.2023; Kultura; s. 94
Reklama