Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Sędzia piłkarski Szymon Marciniak został ambasadorem Mennicy Skarbowej. Kampania ma podkreślać bezpieczeństwo inwestycji w złoto. To teraz już wiem, dlaczego nie zatrudnili nikogo z reprezentacji.

• Firma Wojciecha Cejrowskiego, podróżnika wędrującego boso przez świat wyłącznie w prawą stronę, zanotowała spadek przychodów o 42 proc. To swoisty fenomen. Wielu homofobia pogrążyła, i tylko jego nie jest w stanie puścić w skarpetkach.

• Halina Frąckowiak została odznaczona medalem Gloria Artis z okazji 60-lecia pracy artystycznej. Niestety przez ministra Glińskiego i na gali Telewizji Republika. Trudno się dziwić, że PiS nagradza artystkę, która ma w repertuarze utwór „Mały elf”.

• Z okazji 78. urodzin Jerzy Zelnik wyznał, że jest otwarty na piękno życia i chętnie się zakocha. Wcześniej ujawnił, że trafiały mu się momenty pozamałżeńskiego zauroczenia i kilkukrotnie złamał przysięgę wierności. Mam koleżankę, której wierność podziwiam od lat. Ma już trzeciego męża, a kochanek wciąż ten sam.

• Robert Lewandowski został globalnym ambasadorem internetowej platformy inwestycyjnej OANDA. Dobry wybór. Między dobrą a złą inwestycją jest przepaść jak pomiędzy słowami „premie” i „Premier League”.

• Marcin Wójcik, lider Kabaretu Ani Mru-Mru, ujawnił, na czym polega fenomen ich 25-letniej kariery. „Po prostu poza trasami bardzo rzadko utrzymujemy ze sobą kontakt”. To zupełnie inaczej niż prezes. On nawet w trasie ma kłopoty z utrzymaniem kontaktu.

• Kompozytor Radzimir Dębski został ambasadorem odzieży Bytom i na potrzeby komunikacji marketingowej skomponował specjalny utwór. Kariera Radzimira przypomina trochę męski garnitur. Niby dobrze skrojona, ale jakoś dziwnie leży.

Polityka 40.2023 (3433) z dnia 26.09.2023; Kultura; s. 94
Reklama