Kultura

Mea pulpa

Cudów na Woronicza ciąg dalszy. 15 października rozpoczęło się w Polsce oświecenie

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Kasia Cichopek oraz Maciej Kurzajewski, obawiając się zwolnienia, sami wyrzucili się z „Pytania na śniadanie” w TVP. Kiedyś, gdy rozstawałem się z dziewczyną, moja mama powiedziała: Pozwól odejść pomyłce, nawet jeśli kosztowała cię dużo czasu.

• Wielki sukces brukowego serwisu o nazwie Plotek.pl. Ubyło im ponad milion użytkowników, bo trudno użyć w tym przypadku słowa czytelnik. Cóż. To, że pozbyłeś się natrętnej małpy, nie znaczy jeszcze, że cyrk wyjechał z miasta.

• Robert Lewandowski został ambasadorem Philips Ambilight TV. Jak informują media, w ramach współpracy Robert dostał telewizor na własność. I to ostatnio jedyna sytuacja, kiedy mu się coś trafiło.

• Media plotkarskie mają nowy autorytet publicystyczny. Lidera zespołu Big Cyc Krzysztofa Skibę. Jego bezkompromisowe myśli typu: „Orłoś wrócił do »Teleexpressu«, może prezes wróci pod pierzynę”, sieją intelektualny popłoch. Dobrze bywa, gdy pomiędzy ambicję i tupet wkradnie się choć odrobina talentu.

• Michał Koterski się ożenił. Ze swoją partnerką, z którą się rozstał, czyli Marcelą Leszczak. Jak wiadomo, Misiek jest sezonowym chrześcijaninem. Najwidoczniej Marcela trafiła w okienko transferowe.

• Po wywiadzie, jakiego stacji Republika TV udzieliły Roma Wąsik i Barbara Kamińska, na TikToku rozpoczął się trend masowego parodiowania małżonek polityków. Ewidentnie łatwiej rozgrzać internet niż kaloryfer.

• Kolejny wielki sukces prawicy. Przemysław Czarnek rzutem na taśmę pokonał Grzegorza Brauna i zdobył zaszczytny tytuł Dzbana Roku. Cieszę się, że minister Czarnek nie marnuje czasu na bycie kimś, kim nie jest.

• Krzysztof Stanowski ogłosił część składu osobowego swojego nowego projektu Kanał Zero.

Polityka 6.2024 (3450) z dnia 30.01.2024; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama