Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Cichopek i Kurzajewski ruszyli z podkastem. Celny tytuł wybrali

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Tomasz Kammel zapytany o pracę w TV Republika orzekł: „Czy można sobie wyobrazić, że gość, który jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne i legalizacją małżeństw jednopłciowych będzie w TV Republika?”. Błyszczące poglądy. Data produkcji: 15 października 2023 r.

• Michał i Jacek znani szerzej jako bracia Karnowscy uruchomili fundację, która ma wspierać niezależność i pluralizm mediów w Polsce. I proszą o regularne darowizny. Żart powtórzony dwukrotnie bardziej śmieszy.

• Anna Popek, była gwiazda TVP, dołączyła do zespołu TV Republika. Zadebiutowała programem, w którym uczyła, jak dobrze przeżyć czas Wielkiego Tygodnia. To zrozumiałe. Anna potrafiła dobrze przeżyć czas ośmiu lat.

• Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli w serwisie YouTube ze swoim podkastem „Serio?”. Celny tytuł. Pamiętam, jak w dniu marszu 4 czerwca Kasia zapraszała na piknik poza miastem. I większość komentarzy wtedy brzmiała właśnie tak: Serio?

• Pisarz Wojciech Kuczok po 10 latach współpracy nie będzie już pisał felietonów o piłce nożnej na łamach „Gazety Wyborczej”. Szkoda. To on już wiele lat temu był twórcą najlepszej strategii dla polskiego futbolu: „Odpuszczamy mecze, żeby skupić się na treningach”.

• Kanał Zero traci widzów. Pomimo milionowej subskrypcji w YouTube niektóre spadki wyświetleń sięgają 50 proc. Krzysztof Stanowski szybko znalazł nową Caroline Derpienski, aby temu zapobiec. Tym razem milionerka z Miami przebrała się za Rafała Ziemkiewicza.

• Filip Chajzer, stawiany w roli faworyta, odpadł z „Tańca z gwiazdami”. Podobno zadziałała klątwa Chajzerów, bo 15 lat temu jego ojciec też z tego programu odpadł przez jive’a. Klątwa Chajzerów skończy się wraz z końcem listy telewizji, w których ich nie było.

Polityka 15.2024 (3459) z dnia 02.04.2024; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama