Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Liroy jednak nie został radnym. To wielki cios dla polskiej kultury

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jeden z największych polskich dziennikarzy Piotr Semka pożegnał się z kolejną rozgłośnią, w której występował. Tym razem to Radio dla Ciebie. To wielki przywilej być jednym z tych, których nazwa rozgłośni nie dotyczy.

• Małgorzata Szumowska zapytana w Onecie, czy Rafał Trzaskowski to materiał na film, odpowiedziała brutalnie: „Nie nadaje się”. Jako lepszego kandydata wymieniła Andrzeja Leppera. Jak widać, między światem sztuki i filmu trudno zbudować most. Czy nawet kładkę.

• Stylistka Maja Sablewska mocno skrytykowała gust Polaków: „Nie mają stylu”. Co ważne, jej wypowiedź nie dotyczyła wyłącznie ubioru. Można by się spierać, gdyby nie wynik wyborczy na Lubelszczyźnie.

• „Mówię o sobie jako o ikonie medycyny estetycznej w Polsce, która zrewolucjonizowała ten rynek” – to jak zwykle skromny Krzysztof Gojdź w Plejadzie. Następnie swawolny doktor wymienia swoje sukcesy w USA. To się nazywa efekt Natalii Janoszek. Minus Bombaj.

• W talk-show Marzeny Rogalskiej była żona Krzysztofa Ibisza, Anna Nowak-Ibisz, została zapytana wprost: „Czy Krzysztof dobry jest w te klocki?”. Odpowiedź była natychmiastowa: „Jest”. To bardzo dobre podsumowanie jego 30-letniej kariery w telewizji: jest.

• Pięściarz i zawodnik MMA Artur Szpilka podzielił się z widzami programu „Dzień Dobry TVN” informacjami o swych uzależnieniach: narkotykach, alkoholu i hazardzie, o myślach samobójczych oraz pobycie w więzieniu. Wreszcie w tym programie pojawiło się życie.

• Justyna Majkowska, była wokalistka zespołu Ich Troje, została radną powiatu zduńskowolskiego. Artystka dostała 674 głosy. W przeciwieństwie do Michała Wiśniewskiego ona śmiało może śpiewać: „Wstań, powiedz nie jestem sam”.

Polityka 17.2024 (3461) z dnia 16.04.2024; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama