Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Oni tam na prawicy tradycyjnie są dobrzy w samolotach

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

„Jakby ktoś pytał, jakie zapasy samolotów ma USA. Magazyn w Tucson, Arizona. Ponad 4000 maszyn” – demaskuje w mediach społecznościowych Joanna Lichocka, załączając filmik cmentarzyska maszyn armii USA. Oni tam na prawicy tradycyjnie są dobrzy w samolotach.

• Michał Tusk ma nową robotę. Pierwszy syn RP został głównym specjalistą w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Ciekawy tytuł. Łatwiej podać jego długość geograficzną, niż zrozumieć.

• Były członek Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego Michał Wójcik zapowiedział wydanie płyty z największymi przebojami Elvisa Presleya. Jakiś czas temu Wójcik został wykluczony z przesłuchania. To ja też mogę.

• 15 maja ukaże się autobiografia Filipa Chajzera pod jednoznacznym tytułem „Niejednoznacznie pozytywny”. Jego kariera zasłużyła na biografię. Nie wiem, czy jego biografia zasłużyła na karierę.

• W Onecie projektant Dawid Woliński ujawnił, że jego kolega z programu „Top Model” Michał Piróg „Jest osobą wymagającą dużej tolerancji, ale niedającą jej innym”. Ładne, ale długie. Wystarczy: niezdolny.

• Stało się. Canal+ pokaże 18 maja galę freak-fightową Fame MMA, podczas której w walce wieczoru wystąpi pięściarz Tomasz Adamek z influencerem Patrykiem „Bandurą” Bandurskim. W następnej edycji weterani ze Skolimowa spotkają się z personelem.

• Wielki sukces TV Republika. Ich program śniadaniowy „Wstajemy!” ogląda średnio 91 tys. widzów. To mniej więcej tyle samo, co widownia Cudu Słońca, objawienia, w które też trudno uwierzyć.

• „Mamy baraki dla imigrantów, w Auschwitz, na Majdanku, w Treblince. (…) Zbudowane przez Niemców”.

Polityka 18/19.2024 (3462) z dnia 23.04.2024; Kultura; s. 158
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama