Kultura

Mea pulpa

Podwójnie symboliczne pożegnanie epoki Przemysława Czarnka

Tymczasem Samuel Pereira znalazł swoje miejsce w programie porannym nowo otwartej telewizji wPolsce24. Z informacji wynika, że jest to miejsce siedzące z dala od kamery.

Andrzej Rybiński wyznał, że na początku swojej kariery sypiał w windach wieżowców stolicy. Ciekawe. Andrzej grał kiedyś w zespole 2 plus 1, gdzie wokalistka śpiewała coś o wożeniu windą do nieba. To się nazywa bezokolicznik, czyli forma czasownika bez określania czasu, osoby ani trybu.

• Dominika Chorosińska, posłanka, wybitna aktorka oraz dwutygodniowa ministra kultury i dziedzictwa narodowego, przekazała na wsparcie PiS kwotę 1 tys. zł. Brawo. I tylko nie wiadomo, czy to darowizna, okup czy abonament.

• Michał Żebrowski wypuści autobiograficzny audiobook pt. „żEBROWSKI przez małe ż”. Rzecz fascynująco autodestrukcyjna. Michał opowiada m.in. o tym, jak kradł pieniądze ze skarbonki na placu Zamkowym. I ten zamek to jedyne nawiązanie do jego rycerskiej przeszłości.

• Oskar Cyms, młody wokalista robiący zawrotną karierę, wyznał w TVN, że ma dziewczynę, która ma imię na literę J. Dla fanek to szok. Wszystkie mające imię na inną literę dowiedziały się, że to nie one.

• Wielki powrót bezkompromisowego barda TVP Info Samuela Pereiry. Samuel znalazł swe miejsce w programie porannym nowo otwartej telewizji wPolsce24. Z informacji wynika, że jest to miejsce siedzące z dala od kamery.

• W USA ruszyły zdjęcia do randkowego reality-show TVP „Polak szuka żony”, którego bohaterami będą kawalerowie polskiego pochodzenia mieszkający w Chicago. Wybrane z castingu kandydatki wybiorą się do nich i razem będą robić to samo, co TVP z pieniędzmi z abonamentu.

• Naczelny kulturysta prawicy Sławomir Jastrzębowski sprzedał portal Salon24, a sam dołącza do TV Republika, gdzie poprowadzi pasmo poranne. Siłownie i poranki w telewizji coś łączy. Ciężko się patrzy na tych, którzy się męczą.

• Dziennikarze ujawnili stawkę, za jaką Zenek Martyniuk może zagrać na twoim weselu.

Polityka 38.2024 (3481) z dnia 10.09.2024; Kultura; s. 87
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama