Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Film

Koszmar z ulicy wiązów

Recenzja filmu: "Koszmar z ulicy wiązów", reż. Samuel Bayer

Aktorki nie są już tak urodziwe jak w pierwszym odcinku, co obniża to zdecydowanie jakość filmu

Po siedmiu sequelach, twórczo rozwijających wątki polowania na seksowne małolaty przez sadystycznego Freddy’ego Krugera, zabawa rozpoczyna się od nowa. 26 lat od premiery klasyka horroru autorstwa Wesa Cravena Amerykanie nakręcili nową jego wersję, tylko z nieznacznie zmodyfikowanym scenariuszem, za to z całkiem świeżą obsadą.

Niestety, wśród plejady młodych gwiazd na próżno wypatrywać następców Johnny’ego Deppa, który wcielił się w oryginale w rolę jednego z prześladowanych adoratorów szlachtowanych dziewcząt. Co gorsza, aktorki grające ofiary potwora grasującego w ich snach, uzbrojonego w pakiet noży zamiast palców i uwodzicielsko zasłaniającego zmasakrowaną twarz kapeluszem typu fedora, nie są już tak urodziwe jak w pierwszym odcinku. Obniża to zdecydowanie jakość filmu, ale od czego są kolejne remaki.

Co do głównego bohatera, granego przez laureata Oscara Jackie Earle Haleya, da się o nim powiedzieć trochę więcej dobrego. Ucharakteryzowany na mumię w czerwono-zielonym sweterku, z rysami ósmego pasażera Nostromo, straszy głównie wtedy, gdy pokazuje swoje lśniące ostrza na przykład kąpiącej się w wannie nagiej licealistce. Nową wersję przeboju wytwórni New Line Cinema wyreżyserował debiutant Samuel Bayer. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne części zostaną powierzone bardziej wyrazistym osobowościom.

 

Polityka 29.2010 (2765) z dnia 17.07.2010; Kultura; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Koszmar z ulicy wiązów"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

W hamaku i na leżaku. Wybraliśmy 12 książek na lato

Latem można nadrobić zaległości z całego roku, dlatego proponujemy starannie wybrany zestaw 12 gorących powieści, kryminałów i książek non-fiction z ostatnich miesięcy. Wciągających, poruszających, odkrywczych.

Jakub Demiańczuk, Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
01.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną