Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Horyzonty kina

Recenzja DVD: „T-Mobile Nowe Horyzonty”

materiały prasowe
Wakacyjny niedosyt ambitnego kina można jeszcze próbować zaspokoić świeżo wydanym na DVD zbiorem tytułów nagrodzonych na ubiegłorocznym festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Box zawiera aż siedem głośnych pozycji, w tym magiczny, odjazdowy, wciągający jak narkotyk film Leosa Caraxa „Holy Motors”, który fabuły jako takiej nie ma, jest natomiast pobudzającym wyobraźnię hołdem złożonym ruchomym obrazom i historii światowego kina. Warto też zwrócić uwagę na awangardowy „Post tenebras lux” Meksykanina Carlosa Reygadasa nagrodzony w Cannes za reżyserię. Siłą tego dramatu są niezwykłej urody zdjęcia oraz zaskakujące, surrealistyczne obrazy m.in. diabła z rogami przechadzającego się po korytarzu z tajemniczą walizeczką.

Równie mocne wrażenie robi rumuński dramat psychologiczny Cristiana Mungiu „Za wzgórzami” poświęcony zamordowanej w trakcie egzorcyzmów młodej dziewczynie. W zestawie znalazł się również niełatwy polski eksperyment Przemysława Wojcieszka „Sekret” dotykający m.in. problemu antysemityzmu i homofobii.

T-Mobile Nowe Horyzonty. Dystrybucja: Fundacja Nowe Horyzonty

Polityka 32.2013 (2919) z dnia 07.08.2013; Afisz. Premiery; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Horyzonty kina"
Reklama