Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Film

Od A do Zet

Recenzja książki: Iwona Jurczenko-Topolska, Krzysztof Dubiński, „Andrzej Woyciechowski: Moje Radio Zet”

materiały prasowe
Sukcesów i wpadek książka odnotowuje mnóstwo, te drugie czasem najlepiej dowodzą, że poza talentem i pracowitością Woyciechowski szukał u ludzi pewnej nieszablonowości, której dziś w mediach brakuje.

Na ćwierćwiecze Radio Zet opowiada swoją historię odwołaniem do źródła – czyli do wywiadu rzeki z twórcą rozgłośni Andrzejem Woyciechowskim. Książka swoje odczekała, bo oryginalne rozmowy miały miejsce w 1995 r., przed śmiercią głównego bohatera. Ale dziś jest może bardziej potrzebna niż kiedyś. Wspomnienia pierwszego naczelnego Zetki, jak i wmontowane tu krótkie opowieści innych osób, opowiadają o jednej z ważniejszych fal w polskim dziennikarstwie ostatnich lat, gdy obok siebie pracowali m.in. Krzysztof Skowroński, Szymon Majewski, Maria Wiernikowska i Andrzej Morozowski. Więzi wydawały się bardziej pokoleniowe niż światopoglądowe. „Koleżeństwo było relacją dominującą” – mówi Woyciechowski o początkach. Potem bywało różnie. Trudno sobie też wyobrazić, że po upadku rządu Olszewskiego prywatne medium było – jak wspomina bohater książki – „neutralnym kanałem komunikacyjnym” dla skłóconych (jak dziś) polityków. Sukcesów i wpadek książka odnotowuje mnóstwo, te drugie czasem najlepiej dowodzą, że poza talentem i pracowitością Woyciechowski szukał u ludzi pewnej nieszablonowości, której dziś w mediach brakuje.

Iwona Jurczenko-Topolska, Krzysztof Dubiński, Andrzej Woyciechowski: Moje Radio Zet, ZetNET, Warszawa 2015, s. 280

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Afisz. Premiery; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Od A do Zet"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Taniej żywności już nie będzie. Jak zatrzymać szalony wzrost cen?

Artur Balazs, były trzykrotny minister, w tym rolnictwa, a także rolnik produkujący na rynek, mówi o tym, jak zatrzymać szalony wzrost cen żywności.

Joanna Solska
17.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną