Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Film

Nastolatek show

Szesnastolatek z Manhattanu ma nadwagę, kanapę, psa, telewizor, komputer, gitarę oraz kamerę. Ma więc niemal wszystko, co posiadają jego rówieśnicy z zachodniej cywilizacji. I jeszcze trochę więcej, bo niesamowitą wyobraźnię i wyostrzone poczucie absurdu.

Andy zdaje sobie sprawę, że jest ofiarą mediowo-komputerowego świata i czasem próbuje się z niego wyrwać, wskoczyć na chwilę do realu, pogadać z prawdziwymi ludźmi. Tyle że on nie umie już normalnie rozmawiać, z jego ust wydobywają się zdania z quizów i talk-shows, nawet ze znajomymi nie nawiązuje kontaktu. Wraca więc na kanapę. Siedzi sam, czasem dostarczą mu pizzę i wizyta dostawcy staje się pretekstem do happeningu. I znów kanapa, żarcie, mały ekran, nuda. Wtedy wyobraźnię nastolatka zaczynają zaludniać monstra, postacie rodem z horrorów i thrillerów, ale i sąsiedzi z ulicy, a nawet krewni. Fakt, że Andy nie może znaleźć butów, staje się pretekstem do wykreowania całego ciągu śmiesznych, ale i przerażających zdarzeń.

Oglądamy groteskę w wykonaniu całkiem dobrego aktora, bo Andy jest niezwykle przekonywający. Po głowie Andy’ego snują się skojarzenia seksualne, metafizyczne problemy i cały ten niemożliwy do ogarnięcia egzystencjalny bałagan, który mieści się w mózgu współczesnego nastolatka, zawieszonego między realem a wirtualem. Szalony chłopiec w opętanym przez media świecie. Wart obejrzenia w telewizji.

Andy Milonakis show, poniedziałki godz. 22.00, piątki godz. 22.30, MTV Polska

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną