Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Film

Nastolatek show

Szesnastolatek z Manhattanu ma nadwagę, kanapę, psa, telewizor, komputer, gitarę oraz kamerę. Ma więc niemal wszystko, co posiadają jego rówieśnicy z zachodniej cywilizacji. I jeszcze trochę więcej, bo niesamowitą wyobraźnię i wyostrzone poczucie absurdu.

Andy zdaje sobie sprawę, że jest ofiarą mediowo-komputerowego świata i czasem próbuje się z niego wyrwać, wskoczyć na chwilę do realu, pogadać z prawdziwymi ludźmi. Tyle że on nie umie już normalnie rozmawiać, z jego ust wydobywają się zdania z quizów i talk-shows, nawet ze znajomymi nie nawiązuje kontaktu. Wraca więc na kanapę. Siedzi sam, czasem dostarczą mu pizzę i wizyta dostawcy staje się pretekstem do happeningu. I znów kanapa, żarcie, mały ekran, nuda. Wtedy wyobraźnię nastolatka zaczynają zaludniać monstra, postacie rodem z horrorów i thrillerów, ale i sąsiedzi z ulicy, a nawet krewni. Fakt, że Andy nie może znaleźć butów, staje się pretekstem do wykreowania całego ciągu śmiesznych, ale i przerażających zdarzeń.

Oglądamy groteskę w wykonaniu całkiem dobrego aktora, bo Andy jest niezwykle przekonywający. Po głowie Andy’ego snują się skojarzenia seksualne, metafizyczne problemy i cały ten niemożliwy do ogarnięcia egzystencjalny bałagan, który mieści się w mózgu współczesnego nastolatka, zawieszonego między realem a wirtualem. Szalony chłopiec w opętanym przez media świecie. Wart obejrzenia w telewizji.

Andy Milonakis show, poniedziałki godz. 22.00, piątki godz. 22.30, MTV Polska

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną