Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Film

Nuda z dżungli

Recenzja filmu: „Tarzan: Legenda”, reż. David Yates

Margot Robbie i Alexander Skarsgård jako nowi Jane i Tarzan Margot Robbie i Alexander Skarsgård jako nowi Jane i Tarzan Warner Bros. Entertainment / materiały prasowe
Nawet efekty specjalne są tu sporym rozczarowaniem.

Ciekawe jest założenie, by filmem przygodowym przypomnieć o kolonistach belgijskich i o wyzysku w Kongu. Gorzej z wykonaniem, bo nie udało się bez zgrzytów połączyć niedoli ofiar z prostymi motywacjami Tarzana (we wcześniejszych filmach grali go często kulturyści, tu nieźle obsadzony Alexander Skarsgård). Nawet reżyser David Yates mówi, że na osobny film zasługiwałaby historia wojskowego, który pierwszy zebrał w XIX w. dowody zbrodni na Kongijczykach. W tym filmie ów wojskowy – George Washington Williams (Samuel L. Jackson) – się pojawia, ale zredukowany do roli zabawnego kamrata. On i Tarzan przedzierają się przez dżunglę, by uratować Jane (słodka Margot Robbie), na którą w Kongu czekał porywacz mordujący różańcem z jedwabiu pajęczego – Léon Rom (przewidywalnie podły Christoph Waltz też gra postać autentyczną, do tego pierwowzór Kurtza z „Jądra ciemności”). Rzadkie sceny akcji w zamglonej dżungli przeplatane są regularnie sennymi powrotami do początków Tarzana. Nawet efekty specjalne są tu sporym rozczarowaniem, choć postęp technologii umożliwił nakładanie twarzy Skarsgårda na wygenerowanego komputerowo Tarzana skaczącego po lianach.

Tarzan: Legenda, reż. David Yates, prod. USA, 110 min

Polityka 28.2016 (3067) z dnia 05.07.2016; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Nuda z dżungli"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Prawda według filozofów

Prawda jest cechą zdania. Po prostu. Jej przeciwieństwem jest fałsz. Zdanie może być prawdziwe, fałszywe albo nie wiadomo jakie. Tylko jak to stwierdzić? Dzięki czemu mamy pewność, że o jednych zdaniach daje się powiedzieć, że są prawdziwe lub fałszywe, a o innych nie?

Magdalena Środa
04.04.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną