Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Demolka

◊ ◊ ◊

Łóżko zastępuje metalowa klatka, na odrapanych ścianach wiszą kolorowe strzępki, zamiast firanek zwykłe gatki, a na podłodze pełno podartej bielizny. Wszystko, co się dało, zostało pocięte, pogięte, pokawałkowane, mieszkanie przypomina instalację, która narodziła się w szalonej głowie bezdomnego artysty. Powracający gospodarz stara się zachować zimną krew i podziwia robotę wykonaną przez wesoły zespół dewastatorów. Śmiechu jest przy tym co niemiara, oczywiście najwięcej na ekranie.

Piszę o tym programie nie dlatego, że mam szansę stać się jego fanką ani nie chcę namawiać do tego czytelników „Polityki”. Warto jednak obejrzeć przynajmniej jeden odcinek, aby przekonać się, jak łatwo z destrukcji zrobić ideologię. Rujnowanie, niszczenie, demolka są bardziej spektakularne niż żmudne budowanie. To oczywiście nie jest żadna odkrywcza prawda, ale być może przypominanie jej ma sens w sytych i zadufanych w sobie społeczeństwach, których członkowie uważają, że są przygotowani na wszystko. Siedzą w komfortowych, wypieszczonych gniazdach, pielęgnując poczucie bezpieczeństwa. Ryann Dunn, szef ekipy dewastatorów, udowadnia, że jest ono wyjątkowo złudne.

Homewrecker (Totalna demolka), premiera 5 lutego, godz. 22.00, MTV Polska

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną