Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Film

Shutter-widmo

◊ ◊ ◊

Jest to sprawne, rzemieślniczo poprawne, konwencjonalne kino rozegrane wedle reguł znanych miłośnikom gatunku, tyle że bez przesadnego straszenia widokiem bryzgającej krwi i podobnych atrakcji.

Rzecz jest o duchach ukazujących się młodemu fotografowi, który w nie nie wierzy, ale uznać ich istnienie musi. Początkowo dręczą go tylko wyrzuty sumienia. Chodzi o wypadek samochodowy, w czasie którego nie udzielił on pomocy osobie poszkodowanej. Szybko okazuje się jednak, że incydent na szosie był tylko drobnym kamykiem uruchamiającym lawinę jeszcze smutniejszych i bardziej zagadkowych wydarzeń. W niewyjaśnionych okolicznościach popełniają samobójstwo jego koledzy ze studiów, na zdjęciach pojawiają się tajemnicze smugi, przypominające zjawy z zaświatów itd.

Jak to w azjatyckich thrillerach często bywa, granica między rzeczywistością, snem, wspomnieniami oraz grą wyobraźni niepostrzeżenie się rozmywa. Tworzy się niepokojąca, chwilami nieprzyjemna atmosfera, w której widz traci orientację, a charakterystyczny dreszczyk podniecenia towarzyszy aż do ostatecznego wyjaśnienia zagadki. Chociaż finał przynosi spore rozczarowanie, generalnie jest się czego bać, co mimo wszystko należy uznać za komplement.

Reklama

Czytaj także

Świat

Czy Chiny wywołają wojnę o Tajwan? Reperkusje byłyby potężne

Chińska armia intensywnie się zbroi, buduje lotniskowce, ćwiczy regularnie morskie desanty, nęka Tajwańczyków obecnością okrętów i samolotów. Tajwan też nie zamierza się poddawać.

Jędrzej Winiecki
06.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną