Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Co gryzie Czerwonego Kapturka?

◊ ◊ ◊ ◊ ◊

Ale jak potoczyłaby się ta historia, gdyby Czerwony Kapturek zamiast słodką dziewczynką był zbuntowaną nastolatką, Wilk, dajmy na to, dziennikarzem śledczym na tropie, Myśliwy Drwalem, a właściwie aktorem przygotowującym się do roli drwala, Babcia zaś fanką sportów ekstremalnych z trzema „G” wytatuowanymi na karku?

Cory i Todd Edwardsowie (scenariusz i reżyseria) podążają ścieżką wytyczoną przez twórców „Shreka”. „Czerwony Kapturek – prawdziwa historia” zachwyci dzieci warstwą wizualną, slapstickowymi gagami i piosenkami, dorosłych skusi zabawnymi aluzjami do popkultury – polską wersję językową opracował znany m.in. ze „Shreka” duet: Joanna Wizmur – Bartosz Wierzbięta. Głosów, co w przypadku kina animowanego jest już regułą, bajkowym postaciom użyczają gwiazdy, tym razem m.in.: Jolanta Fraszyńska, Piotr Machalica, Adam Ferency i Jarosław Boberek.

Nowość jest w zasadzie jedna: filmu nie sygnuje żadne z uznanych studiów animacji, ale niezależny producent Maurice Kanbar. Disneyowi, Pixarowi i Dream Works rośnie silna konkurencja.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Mieszkania: ani kupić, ani wynająć. Prawdziwy dramat, fałszywe recepty władzy

Załamanie na rynku nieruchomości to społeczny dramat. Idealny temat na kampanię wyborczą. Po klęsce Mieszkania Plus rząd obiecuje tańsze kredyty, zapowiada walkę z patodeweloperami i zagranicznymi funduszami, które wykupują całe bloki. I diagnozy są tu fałszywe, i recepty.

Cezary Kowanda
04.02.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną