Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Szczery śmiech

◊ ◊ ◊ ◊

Po pierwsze, publiczność nie udaje, jak to zazwyczaj w telewizji bywa, że się bawi, tylko śmieje się do rozpuku. Nie siedzi sztywna i speszona, czekając na hasło „oklaski”, ale spontanicznie bije brawo, dopowiada swoje kwestie, występujący na scenie łatwo nawiązują z nią kontakt, prowadzą krótkie dialogi, wymieniają uwagi. Tego rodzaju swobodne zachowanie z pewnością wymaga odpowiedniego przygotowania.

Po drugie, wszelkie żarty, skecze i monologi wypowiadane w „HBO na stojaka” mają walor ponadczasowy. Umożliwia to powtarzanie (w końcu kanał jest płatny i nikt nie chce do niego dokładać) audycji bez zgrzytów z teraźniejszością, ale też ze stratą dla aktualności. Nie wszystkie żarty są najwyższych lotów. Jednak wówczas wytrawni kabareciarze m.in.: Jerzy Skoczylas, Stanisław Zygmunt, Artur Andrus, Krzysztof Jaroszyński nadrabiają minami, a publiczność – przynajmniej ta w studiu – się zaśmiewa.

HBO na stojaka, w soboty, godz. 21.00

Reklama

Czytaj także

Nauka

Autorzy artykułów naukowych zaskakująco często się mylą. I co z tego?

Badacze bardzo często przedstawiają odkrycia, wnioski z badań i efekty eksperymentów, które okazują się fałszywe. Nauka ma jednak wbudowane rozmaite mechanizmy ich korekty. I pozostaje najlepszym sposobem na zdobywanie rzetelnej wiedzy o świecie.

Rafał Zwolak
29.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną