Film

Co to jest plebs

Recenzja serialu: „Genialna przyjaciółka”, reż. Saverio Costanzo

W role Lili i Eleny z dzieciństwa wcieliły się debiutantki – Ludovica Nasti (z lewej) i Elisa Del Genio. W role Lili i Eleny z dzieciństwa wcieliły się debiutantki – Ludovica Nasti (z lewej) i Elisa Del Genio. HBO
Zrealizowana z pieczołowitością, wiernością czasom i powieściowemu oryginałowi telewizyjna adaptacja pierwszego z czterech tomów bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante o dwóch przyjaciółkach.

Zrealizowana z pieczołowitością, wiernością czasom i powieściowemu oryginałowi telewizyjna adaptacja pierwszego z czterech tomów bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante o dwóch przyjaciółkach. Dorastają w biednej dzielnicy Neapolu w latach 50. XX w., ich drogi się rozchodzą i schodzą w różnych okresach życia, są dla siebie wzajemnie swoistym lustrem przez kolejne 60 lat. To opowieść o kobietach, biedzie i o awansie społecznym, podwójnie trudnym, gdy pragnie go ambitna kobieta z ubogiej rodziny. Ale też o południu Włoch, zawsze w cieniu i z kompleksem bogatszej, lepiej prosperującej północy. 

Genialna przyjaciółka, według powieści Eleny Ferrante, reż. Saverio Costanzo, HBO i HBO GO, od 19 listopada, 8 odc.

Polityka 46.2018 (3186) z dnia 13.11.2018; Afisz. Premiery; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Co to jest plebs"

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020