Film

Nerka na łańcuchu

Recenzja serialu: „Szóstka”, reż. Kinga Dębska

„Szóstka”, reż. Kinga Dębska „Szóstka”, reż. Kinga Dębska Michał Stawowiak / TVN
Na 6-odcinkowy miniserial obyczajowo-medyczny w reż. Kingi Dębskiej, autorki kinowego hitu „Moje córki krowy”, składają się perypetie i dylematy szóstki uczestników pierwszego w Polsce łańcuchowego przeszczepu nerek.

Na 6-odcinkowy miniserial obyczajowo-medyczny w reż. Kingi Dębskiej, autorki kinowego hitu „Moje córki krowy”, składają się perypetie i dylematy szóstki uczestników pierwszego w Polsce łańcuchowego przeszczepu nerek. Historia zdarzyła się naprawdę, jednak serial, choć wsparty wiedzą fachową, jest fikcją. Dobrane przez system trzy pary – dawca i biorca w każdej z nich – mają się krzyżowo wymienić nerkami. W oczekiwaniu na operacje poznajemy bohaterów (i ich otoczenie) bliżej: motywacje, uczucia, wahania – ciśnienie rośnie, gdy ostateczny moment się zbliża. A łańcuch przeszczepów ruszy tylko pod warunkiem, że nikt z dobrowolnych uczestników i uczestniczek się nie wycofa. 

Szóstka, TVN i player.pl, emisja w niedziele, od 31 marca, godz. 21.30, 6 odc.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Nerka na łańcuchu"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021