Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Obrońca dzieci

◊ ◊ ◊ ◊ ◊

Oto młody, bogaty i utalentowany prawnik Nick Fallin, pracujący w doskonałej korporacji, pełnymi garściami korzystający z życia, zostaje przyłapany na używaniu narkotyków i skazany na sądowy nadzór oraz 1500 godzin pracy na rzecz lokalnej społeczności w specjalnej agencji chroniącej prawa dzieci.

Wchodzi w świat biedy, przemocy, rozpaczy, ze świadomością, że jest kimś lepszym, niepasującym do otoczenia, w którym przyszło mu pracować. Początkowo reaguje agresywnie na wszelkie próby identyfikowania go ze środowiskiem, jednak jego mali klienci sprawiają, że coraz bardziej angażuje się w ich trudne i dramatyczne sprawy. Nie ma w nim pokory, która charakteryzuje biednych.

Ten serial umiejętnie zderza dwa światy: ubogi i zamożny. Sam Nick zaczyna odkrywać u siebie cechy i uczucia, o które się nie podejrzewał. Jego małoletni klienci stają się mu bliscy, nie ma jednak w tym filmie zbędnego sentymentalizmu. Toczy się w nim twarda gra, której reguły Fallin doskonale opanował. Jest postacią niejednoznaczną, skomplikowaną, pełną wewnętrznych rozterek.

Bardzo dobra rola australijskiego aktora Simona Bakera, który bywa ludzki i sympatyczny, a kiedy indziej bezwzględny i cwany. Na tle nieustannych opowieści o losach gospodyń domowych lub szczęśliwych rodzin jest to nie tylko nietypowa, ale i ciekawa propozycja.

Obrońca, serial amerykański, 22 odc., niedziela, ok. godz. 17.00, TV 4

Reklama

Czytaj także

Kultura

„Rodzina Monet”. Nowy hit literatury młodzieżowej. Nieco lepszy niż Pizgacz

„Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak, czyli fantazja o życiu w ładnym domu z ładnymi chłopcami, to nowy hit literatury młodzieżowej rodem z Wattpada.

Justyna Sobolewska
17.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną