Film

Uwikłana

Recenzja filmu: „Seberg”, reż. Benedict Andrews

„Seberg”, reż. Benedict Andrews „Seberg”, reż. Benedict Andrews Ingenious Media/Automatik Entertainment / materiały prasowe
Wartością filmu jest znakomita rola Kristen Stewart.

W latach 60. Jean Seberg cieszyła się – dzięki roli w „Do utraty tchu” Godarda i innych filmach francuskiej Nowej Fali – zasłużonym statusem gwiazdy europejskiego kina. Jednocześnie aktywnie wspierała afroamerykańskie ruchy społeczne i emancypacyjne. Spontaniczny udział w manifestacji zorganizowanej przez Czarne Pantery ściągnął na nią uwagę FBI. Popularna aktorka stała się obiektem medialnych i politycznych ataków, a władze federalne za punkt honoru postawiły sobie jej złamanie. W efekcie zrujnowały nie tylko jej karierę, lecz także życie prywatne. Życiorys Seberg obfitował więc w dramatyczne wydarzenia, lecz zamiast tradycyjnej biografii Benedict Andrews postawił na stylowe widowisko sensacyjne.

Seberg, reż. Benedict Andrews, prod. USA, Wielka Brytania, 102 min, iTunes, Player.pl

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Afisz. Premiery; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Uwikłana"

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021