Film

Mentor Trumpa

Recenzja filmu: „Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna”, reż. Ivy Meeropol

„Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna”, reż. Ivy Meeropol „Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna”, reż. Ivy Meeropol HBO
Kolejny dokument, po filmach o Trumpie i Jeffreyu Epsteinie, będący oskarżeniem Ameryki, kraju, który niszczy za słabości i nagradza za bezwzględność.

Dokument o Royu Cohnie reklamowany jest obecnością wcześniej niepublikowanych materiałów. I to prawda, nagrania Cohna wygłaszającego swoje adwokackie i życiowe motto: nigdy nie przepraszać, zawsze atakować, zdjęcia z wystawnych przyjęć, na których amerykańska śmietanka „załatwiała” swoje biznesy, z reprezentowania mafiosów i nowojorskiej archidiecezji, nagrania, na których wygłasza homofobiczne mowy sąsiadujące z filmami z imprez urządzanych przez Cohna w gejowskim kurorcie w Massachusetts, i relacja z samotnego umierania na AIDS w 1986 r. – wszystko to robi wrażenie.

Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna (Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn), reż. Ivy Meeropol, już w HBO GO, w HBO 23 lipca, 93 min

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Afisz. Premiery; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Mentor Trumpa"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021