Film

Pożyteczny wróg

Recenzja filmu: „George Soros: kontrowersyjny miliarder”, reż. Mike Rudin

„George Soros: kontrowersyjny miliarder”, reż. Mike Rudin „George Soros: kontrowersyjny miliarder”, reż. Mike Rudin materiały prasowe
Wyssane z palca teorie, powielane przez prawicowe portale i media, motywują i usprawiedliwiają realne akty przemocy. I o tym też jest ten świetny dokument.

Prawica widzi w nim człowieka, który finansuje „lewactwo”, zamach na państwo narodowe, a nawet na białą rasę, jako że według konspiracyjnych teorii Soros miałby finansować napływ imigrantów do Europy i USA. W tych ostatnich miałby też być członkiem tzw. deep state, spisku elit w celu obalenia prezydentury Donalda Trumpa. Wyssane z palca teorie, powielane przez prawicowe portale i media, motywują i usprawiedliwiają realne akty przemocy. I o tym też jest ten świetny dokument.

George Soros: kontrowersyjny miliarder (Conspiracy Files: George Soros – The Billionaire Global Mastermind?), reż. Mike Rudin, BBC Brit, 12 sierpnia, godz. 22.30, 51 min

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Pożyteczny wróg"

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020