Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Na ekranie

1. Plac Zbawiciela, reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze – zwycięzca ostatniego festiwalu w Gdyni. Na placu Zbawiciela kończyła się akcja „Długu”: teraz to adres, pod którym mieszka zwyczajna rodzina, w której rodzi się zwyczajne zło.

2. Z odzysku, reż. Sławomir Fabicki – opowieść o dojrzewaniu młodego człowieka, zmuszonego do życiowych wyborów: szybkie pieniądze i łatwe życie czy uczciwa mozolna praca... Pełnometrażowy debiut reżysera, którego szkolna „Męska sprawa” kandydowała do studenckiego Oscara. Teraz nominacja do „dorosłego” Oscara i Paszportu „Polityki”.

3. Jak to się robi, reż. Marcel Łoziński – pełnometrażowy dokument o tym, jak w Polsce można „wyprodukować” polityka. Film chwilami bardzo śmieszny, ale jednocześnie przerażający.

4. Wszyscy jesteśmy Chrystusami, reż. Marek Koterski – na ekran powraca znany z wcześniejszych filmów tego reżysera Adaś Miauczyński (tu odtwarzany na zmianę przez Andrzeja Chyrę i Marka Kondrata). Tym razem Miauczyński przechodzi drogę krzyżową alkoholika.

5. Co słonko widziało, reż. Michał Rosa – jeden z wielu polskich filmów dziejących się na Śląsku. I jeden z najlepszych. Bardzo prozaiczne marzenia bardzo zwyczajnych ludzi. Rosie udało się natomiast coś, co polskim twórcom udaje się rzadko – jego bohaterowie dają się lubić.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Sprawa Iwony Wieczorek wraca na Netflixie. I nadal budzi wielkie zainteresowanie

„Sprawa Iwony Wieczorek” szybko stała się hitem Netflixa. Nie kusi widza fałszywą obietnicą, iż znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania. Po serial na pewno obowiązkowo powinna sięgnąć policja.

Ryszarda Socha
16.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną