Film

Kino domowe/DVD


1. 10 razy Ingmar Bergman – ekskluzywne wydanie najsłynniejszych arcydzieł szwedzkiego mistrza. Odświeżony cyfrowo zestaw zawiera m.in. „Personę”, „Źródło”, „Sceny z życia małżeńskiego” oraz „Szepty i krzyki”. Bez tych filmów trudno sobie wyobrazić historię kina. Pozycja obowiązkowa w domowej filmotece.

2. James Bond box – zestaw wszystkich 20 filmów z popularnej serii o agencie 007 z remasterowanym obrazem oraz dźwiękiem na 5.1. Prawdziwa rewolucja w DVD.  Kup w merlin.pl

3. Koterski show – pięć komedii kultowego polskiego reżysera. Od debiutanckiego „Domu wariatów” po „Dzień świra”. Czyli droga przez mękę Adasia Miauczyńskiego od stanu wojennego po upadek III RP. Dla lumpeninteligencji i wykształciuchów.

4. Infernal Affairs – trzypłytowe wydanie jednej z najgłośniejszych trylogii gangsterskich ostatnich lat (w polskich kinach pojawiła się tylko pierwsza część). Zrealizowana przez duet reżyserski Wai Keung Lau i Siu Fai Mak w Hongkongu stała się podstawą amerykańskiego remake'u Martina Scorsese „Infiltracja”.  Kup w merlin.pl

5. Milos Forman – cztery filmy wybitnego reżysera z czeskiego okresu jego twórczości („Konkurs”, „Czarny Piotruś, „Miłość blondynki”, „Pali się, moja panno”). Dodatkową wartością wydania są wypowiedzi współpracowników i znanych filmowców o Formanie m.in. Agnieszki Holland.  Kup w merlin.pl

6. Alien set – zbiór zawierający wszystkie horrory sciencefiction z cyklu „Obcy”. Każdy tytuł został przedstawiony w dwóch wersjach: kinowej oraz reżyserskiej. Miła niespodzianka dla miłośników gatunku, ale nie tylko.

7. Eros – nigdy nierozpowszechniany w naszych kinach trzynowelowy dramat psychologiczny o wielkich, niespełnionych uczuciach. Zrealizowali go przedstawiciele współczesnego kina autorskiego: Włoch Michelangelo Antonioni, Amerykanin Steven Soderbergh oraz Chińczyk Wong Kar Wai. Popis filmowego kunsztu.  Kup w merlin.pl

8. Seria Planete Doc Review – najlepsze pełnometrażowe dokumenty naszych czasów. Ukazały się do tej pory trzy: „Przeznaczone do burdelu”, „Korporacja”, „Odessa, Odessa”. Oprócz uhonorowanych Oscarami i wieloma innymi nagrodami filmów wydania zawierają dodatki w postaci głośnych polskich dokumentów.

9. Sam Peckinpah kolekcja – cztery legendarne westerny amerykańskiego klasyka, w tym m.in. dwupłytowe wydanie „Pata Garretta i Billy Kida” w poprawionej wersji z 1988 r. oraz reżyserska wersja „Dzikiej bandy”. Wśród dodatków sporo interesujących dokumentów o epoce i twórcach.
Kup w merlin.pl
10. Co? – komedia erotyczna Romana Polańskiego z 1972 r., nigdy nierozpowszechniana w Polsce. Dla fanów reżysera nie lada gratka.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną