Film

Magiczne Podlasie

Recenzja serialu: „Kruk. Czorny woron nie śpi”, reż. Maciej Pieprzyca

„Kruk. Czorny woron nie śpi”, reż. Maciej Pieprzyca „Kruk. Czorny woron nie śpi”, reż. Maciej Pieprzyca Canal+
Osadzony na Podlasiu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, zrealizowany trzy lata temu z rozmachem według oryginalnego i intrygującego scenariusza Jakuba Korolczuka był serialowym wydarzeniem.

Osadzony na Podlasiu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, zrealizowany trzy lata temu z rozmachem według oryginalnego i intrygującego scenariusza Jakuba Korolczuka był serialowym wydarzeniem. Świetna była historia, grany przez Michała Żurawskiego główny bohater, komisarz Adam Kruk, walczący z demonami przeszłości (także dosłownie!) i tło – pogranicze, ze swoim folklorem i swoją ekonomią. Po obejrzeniu trzech odcinków kontynuacji – „Kruk. Czorny woron nie śpi” – wydaje się, że twórcy nie bardzo wiedzieli, co jeszcze można dodać do tej opowieści. I zrobili to, co sami często robimy, gdy nie mamy już nic do dodania, ale czujemy, że trzeba kontynuować – mówią to samo jeszcze raz, tylko głośniej.

Kruk. Czorny woron nie śpi, reż. Maciej Pieprzyca, Canal+, canalplus.com, od 9 lipca, 6 odc.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Magiczne Podlasie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021