Film

Sanatorium pod klepsydrą

Recenzja serialu: „Otwórz oczy”, reż. Anna Jadowska i Adrian Panek

„Otwórz oczy”, reż. Anna Jadowska i Adrian Panek „Otwórz oczy”, reż. Anna Jadowska i Adrian Panek Netflix
Obsadzie nie udało się wiarygodnie przedstawić swoich bohaterów, absurdalna fabuła okazała się poprzeczką zawieszoną zbyt wysoko.

To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę, kręcąc tę historię!” – zachwycał się Adrian Panek, reżyserujący miniserial na spółkę z Anną Jadowską. Scenariusz został oparty na powieści „Druga szansa” Katarzyny Bereniki Miszczuk. Główna bohaterka, 17-letnia Julia (Maria Wawreniuk), budzi się w ośrodku leczenia amnezji Druga Szansa. Nie pamięta, jak się nazywa ani co spowodowało utratę pamięci. W mieszczącej się w XIX-wiecznym pałacu placówce spotyka podobnych sobie rozbitków, zachowujących się jak roboty sanitariuszy, rządzącą tu psycholożkę (Marta Nieradkiewicz) i szarą eminencję ośrodka (Marcin Czarnik).

Otwórz oczy, reż. Anna Jadowska i Adrian Panek, Netflix, 6 odc.

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Sanatorium pod klepsydrą"
Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021