Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Film

Herosi z etosem

Serial jako niezły kawałek popkulturowej rozrywki.

„Herosi” to opowieść o grupie kilkunastu ludzi, którzy nagle odkrywają swe niezwykłe umiejętności. Są wśród nich m.in. kandydat na kongresmana, który potrafi latać, znudzony pracownik japońskiej korporacji, który umie zatrzymać czas, czy artysta-ćpun, malujący zdarzenia z przyszłości. Herosi, choć w pierwszych odcinkach jeszcze o tym nie wiedzą, zmienią oblicze ludzkości. A przy okazji uratują świat. Brzmi dziecinnie? Nie szkodzi. Twórcy serialu nie wypierają się komiksowych inspiracji. Bez kompleksów i z wdziękiem je ogrywają, każąc swym superbohaterom zmagać się z codziennymi problemami. Zapożyczają też konwencje z innych popularnych seriali (m.in. „24 godziny”, „Z Archiwum X”).

„Herosi” to niezły kawałek popkulturowej rozrywki. Mają wszystko, co dobry serial mieć powinien – pociągnięte wyrazistą kreską postacie i moralne dylematy, które poruszą każdego z zasiadających przed telewizorem domowników. Całość, jak na produkcję telewizyjną, dobrze zagrana i reżyserowana. Uwagę zwracają efekty specjalne – widać, że na planie nie oszczędzano. Od czasu olbrzymiego sukcesu „24 godzin”, „Gotowych na wszystko”, a przede wszystkim „Zagubionych” amerykańskie stacje telewizyjne odkręciły bowiem superserialom kurek z pieniędzmi. I choć ostatni z wymienionych wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem (w USA kończy się właśnie trzeci sezon), „Herosi” plasują się tuż za nim.

Herosi, serial prod. USA, TVP 1, start: 17 maja, godz. 20.20 

   
 

 

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Duda nie wypełnia obowiązku. Ktoś się łudził?

PiS i Andrzej Duda dostarczyli przekonującego dowodu, że powoływani przez nich ambasadorowie byli, ogólnie rzecz biorąc, marnej jakości. Konflikt prezydenta z rządem Tuska na tym tle właśnie się pogłębił.

Marek Ostrowski
13.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną